Hormoonspiraalid. Lisaks juba tuntud tavaspiraalile on saadaval ka hormoonspiraalid nii sünnitanud kui veel sünnitamata naisele. Nende vahe on selles, et sünnitamata naise hormoonspiraal on mõõtudelt väiksem, sest reeglina on ka tema emakas väiksem. Kõige uuem neist tuli aasta eest müügile ning sai 1. juulil ka soodustuse. Hormoonspiraale paigaldatakse 3-5 aastaks. Spiraal sisaldab hormoonkapslit, kust eritub iga päev võrdses koguses gestageeni. Ligi 12-20% kasutajatest kaob menstruatsioon hormoonspiraali kasutamise ajaks ära või muutub verevaeseks.

Pean neid väga heaks rasestumisvastaseks vahendiks.

Implantaat. Implantaat on selline 4 cm suurune ja paari millimeetri paksune plastik pulgakene, mis samuti igapäevaselt eraldab võrdses koguses hormoone. See paigaldatakse mitte töökäe (ehk kui oled paremakäeline siis vasakule käele ja vastupidi) siseküljele kolmeks aastaks. Hormoon, mida selles kasutatakse on gestageen. Selle eemaldamine on kirurgiline protseduur.

Plaaster. Hetkel on Eestis saadaval vaid üks plaaster. Kolm nädalat järjest tuleb korra nädalas panna uus plaaster, millele järgneb üks plaastrivaba nädal. Plaastri paigaldamiseks on kindlaks määratud asukohad, mida tuleb aeg ajalt muuta, et ei tekiks naha ärritust antud piirkonnas. Kindlasti tuleb siinkohal tähele panna, et plaaster paigaldataks puhtale kreemitamata kohale. Muidu võib juhtuda, et plaastri ääred tulevad lahti ja selle toime nõrgeneb. Üldiselt ääred lahti ei tule ka trenni tehes või ujumas käies, kui plaaster paigaldatakse puhtale nahale.

Nuvaring. Nuvaring on Eestis olnud kasutusel juba pea kümme aastat, kuid paljudele tuleb selline lahendus tihti üllatusena. Tegemist on plastikust rõngaga, mis tuleb kolmeks nädalas tuppe paigaldada. Sellele järgneb üks rõngavaba nädal. Nuvaring toimib nii nagu kõik teised siiani mainitud vahendid eraldades igapäevaselt võrdses koguses hormoone. Nuvaringi on lihtne paigaldada ning ka ära võtta.

Pillid ja minipillid. Pillid ei sobi naistele, kes kipuvad unustama, sest varem või hiljem juhtub siis nii, et tablett jääb võtmata või võetakse see valel ajal. Kindlasti tasub olla ettevaatlik ka siis, kui olete haigestunud mõnda kõhuviirusesse ja kõht on lahti või oksendate - nii võib juhtuda, et väljutate ka pilli enne kui see on saanud mõjuda.

Kuigi pille on palju ja erinevaid, eristatakse peamiselt kahte tüüpi pille - ühed on kombineeritud ehk sisaldavad nii östrogeeni kui gestageeni ja teised nn.minipillid -sisaldavad ainult gestageeni.

Siinkohal on aga oluline teada, et kombineeritud pille ei tohiks kasutada üle 35-aastased naised, kes suitsetavad. Neil tekib tromboosioht. Lisaks tasub teada, et naised, kellel on migreenid, ei tohiks samuti kasutada kombineeritud pille.

Minipille võivad kasutada ka imetavad emad. Minipillide rasestumisvastane toime ei ole väiksem kui kombineeritud pillidel.