Anni, Kuidas Sa iseloomustaksid oma igapäevast toitumist?

Hetkel päris kaootilisena. Naljakas kuidas inimene hakkab kiirematel aegadel just toitumise arvel “aega varastama”. Ma olen täitsa kindel, et viimased neli kuud on minu toitumine olnud kõige “halvem” ja kaootilisem, mis mul kunagi olnud on.

Kuivõrd järgid tervisliku toitumise põhimõtteid?

Pigem ikka. Lihtsalt viimasel ajal ei ole seda peaaegu üldse teinud. Üldjoontes meeldib mulle väga lihtne ja loogiline alus võtta oma toitumises — näiteks mitte juua palju söömise keskel, alustada söömist kergemini seeditavatest asjadest ja jälgida toidupüramiidi.

Kas toidupäevikut pidada oli kerge või raske?

Tegelikult ei olegi keeruline. Ma täitsin GoogleDocs’i iga näksimise või toidukorra järgselt faili kohe ära ja see tegi asja kiireks. Keerulisem osa võib-olla ongi see kaalumine või jälgimine, et mida ja palju taldrikule läks. Ahvatlus “jätta näksimata, sest praegu ei viitsi selle toidupäeviku täitmisele aega kulutada” on ka täitsa olemas.

Milliseid üllatusi ise enda kohta avastasid — kas su toitumine erineb sellest, mis arvasid, et kuidas toitud?

Tegelikult ma teadsin, et toitumine ikkagi on mul hetkel päris kaootiline ja tegelikult tajun, et antud nädalale sattus rohkem liha ja vähem kala ning kana, kui ma tavaliselt tarbin. Üldiselt ma ka näksin ning tarbin magusat törtsu vähem. Muidu usun, et see kõik on päris täpne.

Mida sa oma toitumises muudad nüüd, kui oled analüüsi kätte saanud?

Olin nagunii plaaninud, et hakkan rohkem ise süüa tegema — mulle tohutult maitsevad head salatid ja olen varasemalt elus neid palju teinud. Eks ma nagunii olen hetkel jõudnud sinna, kus ma üritan elust ebavajalikke tegevusi vähendada ja rohkem rahulikult olemist nautida, nii et aega oleks ka toidu tegemiseks.

Eks see tagasiside oli hea teadmiseks, et need on õiged plaanid.

Analüüs on teostatud toitumisprogrammiga NutriData ning võrdluseks kasutatud riiklikke toitumis- ja toidusoovitusi. Toitainete vajadusest ja allikatest saab lugeda täpsemalt toitumine.ee lehelt. Arvesse ei ole võetud toidulisanditest saadud vitamiine-mineraalaineid.