Psühhopaadi peamine eesmärk on sinult midagi saada. Nad näivad toituvat sellest vaimsest mõnust, mida saavad, kui on su ümber enda sõrme keeranud. Psühhopaat on tavaliselt inimese tuttav, näiteks pereliige või sõber. Ta peab tuttav olema, sest muidu ei oskaks ta sinuga õigesti manipuleerida. Kui sa oled kahtleval seisukohal, kas sinuga manipuleeritakse või oled sattunud psühhopaadi ohvriks, siis siin on kõige levinumad laused, mida need inimesed kasutavad. Nende peamine eesmärk on jätta mulje, et hoopis ohver on hull.

1. "Sa mõtled liiga palju."

Psühhopaadid teevad varjatult igasuguseid halbu asju. Kui sa üritad mõne psühhopaadiga rääkida millestki, mida sa kahtlustad, et ta teeb, vastab ta sulle tõenäoliselt, et sa mõtled liiga palju. Niimoodi üritavad nad sind panna endas kahtlema. Ära lase neil seda teha, see mõjub psühholoogiselt väga halvasti ja võib põhjustada tulevikus ärevushäireid.

2. "Sa oled hull!"

Selliste nimedega teiste inimeste kutsumine on psühhopaatidele väga omane. Kui keegi sulle niimoodi ütleb ja sa näed, et ta ei mõtle seda naljaga, on see tõeline ohumärk. Psühhopaat tahab sind panna sinus endas kahtlema ja et sa hakkaksid arvama, et tal on selles suhtes õigus. Seda tehes muudab ta su haavatavaks.

3. "Sa oled liiga tundlik."

Psühhopaadid on täielikud teesklejad ja emotsioonid, mida nad välja näitavad, ei ole päris. Psühhopaat üritab sulle mõista anda, et sa ei tohiks tunda erinevaid tundeid ja emotsioone ning et sa tunneks end halvasti. Ta kombib su piire, et näha, kui kaugele ta saaks sellega minna. See võib viia tõsiste enesehinnangu probleemideni.

4. "Sa ei saa minust aru."

Järjekordne viis, kuidas psühhopaat proovib teha nii, et sul oleks halb olla ja hakkaksid endast kehvasti mõtlema. Ta proovib näidata end maailma nabana ja tahab, et sa pööraksid ainult temale tähelepanu. Et siis üks hetk dramaatiliselt ohata, et sa ei mõista teda ikka üldse.

5. "Mulle ei meeldi draama."

See on üks kõige kahepalgelisemaid lauseid, mida psühhopaat öelda saab, sest ta on kõige suurem draama tekitaja. Kuid ta teeb seda nii peenelt ja manipuleerivalt, et on raske aru saada, et tema selle taga on.

6. "Sa ei armasta mind, ega ju?"

Seda lauset kasutab psühhopaat siis, kui oled tal juba täielikult ümber sõrme keeratud. Ta teab, et selline lause teeb haiget ja sa hakkad proovima igasuguseid erinevaid viise tõestamiseks, et sa ikkagi armastad teda.

7. "Ma tahaks, et sa ei veedaks temaga koos aega."

Psühhopaat hakkab väga peenelt mõista andma, et ta ei salli su peret ega sõpru. Ta on nõus minema väga kaugele oma valede ja manipulatsiooniga, et proovida ka sind panna aru saama, et sa ju tegelikult ei taha nendega aega veeta.

Kõige parem oleks sellised inimesed oma elust igaveseks välja visata. Nendega suhtlemine tõmbab sind ainult sügavale auku koos nendega.

Allikas: Awarenessact