Mul on 11aastane tütar, kes juba tükk aega on nuianud endale kõrgeid kontsi, minu arvates liiga noor selleks. Midagi väga madalat olen talle ostnud, aga ei midagi enamat. Poodides käies kogu aeg nuiab neid endale, mina arvan, et 11 on kõrgete jaoks liiga noor ja keha peaks veel arenema, olen püüdnud seda talle seletada.

Üldse jubedalt tahab tibitada nii 8aastaselt peale juba, riiete osas olen niivõrd kuivõrd järgi andnud, aga kõrgete kontsade osas pole tahtnud, kuna tundub ebatervislik. Mina ise ei kanna neid üldse ja ei saa aru, miks tema nii hirmsasti tahab.

Ma arvasin, et sellega on korras, ei saa ta veel endale selliseid kingi, kuid ühel hetkel kuulsin linna pealt, et mu tütar tipib kõrgetel kontsadel ringi, et mis ema ma selline olen, et talle ostnud need.
Mina ei ole aga midagi sellist ostnud talle ja tegin imestusest suured silmad, kui seda kõike kuulsin ja mitme inimese käest.

Hakkasin tütrelt uurima, mis toimub, kust see jutt tuleb. Tuli välja, et ta oli ise raha korjanud ja mõni aeg tagasi 11 saanud, ka sünnipäeva rahad käes, ostis ta omale kuu aega tagasi oma raha eest kõrge kontsaga kingad. Oli seda teinud täiesti salaja, kodus pani jalga alati oma tavalised ilma kontsata jalatsid, kõrged aga pani kotti kaasa ning linna peal vahetas ära ja nii suht iga päev.

Mida ma nüüd peaksin tegema, keelan nende kandmise julmalt ära? Nagu näha ei oleks sellest mingit kasu, kannab salaja ikka edasi. Karistada nagu ei tundu õige, ei ole ju pahandust teinud, jõuga kingi ära võtta ei tundu ka õige, täiesti nõutu olen.

Mu hämming on tõesti suur tütre soovi üle kanda kõrgeid kontsi, et selliseid pingutusi selleks teeb. Ise ei kanna neid üldse, leian, et ebamugavad ja vastikud asjad. Uurisin ka tema käest, kas ebamugav ei ole ja jalgadele ei hakka, tema vastas, et ainult natuke ja ilu nõuab ohvreid ja see oli ka rohkem alguses, nüüd ainult kui väga pikalt kannab. Ma imestan, kuidas ta neid üldse kanda suudab, mõõtsin kontsa 12 cm, varba all platvorm 3 cm, jämedad plokk-kontsad.

Tunduvad natuke liiga nii noorele, ma ei tea, miks tahetakse nii varakult tänapäeval suureks saada?
Mida teie teeksite?

Ma ei mõista, kust tal see tibitamise soov tulnud on, ei mina ega tema õde kumbki ei tunne vähimatki huvi selliste asjade vastu, meie riietumine on täiesti erinev. Poes on meil alati suur sõda, milliseid riideid osta, sest meil on sellest täiesti erinev arusaam, teise tütrega pole kunagi probleem, temaga meie maitsed ühtivad riietuse osas, aga noorema tütrega mitte.

Täiesti nõutu olen, ei oska enam mitte midagi peale hakata, olen üksikema, isegi palju tegemist ja olen väsinud temaga riiete teemal kemplemast. Seevastu temal näib jaksu kõvasti olevat minuga sel teemal võidelda, kuni tema maitse ikka peale jääb poes. Kontsad olid seni ainsad asjad, mille suutsin tal ära keelata, aga nagu näha ka seda täiesti tulutult.

Ükskõik, mida ma nüüd teen, olen kellegi arvates halb ema, lasen tal edasi kanda, olen teiste arvates halb ema, võtan kontsad ära, olen tema silmis halb ema. Ei tahaks temaga ebaõiglane ka olla, mäletan hästi oma lapsepõlvest ebaõiglust, mille pärast siiani oma vanemate peale pahane olen.