Ehkki tõenäoliselt mõnda neist viisidest kasutades soovib vanem oma lapsele head ja loodab, et see aitab kaasa sellele, et tema laps midagi uut prooviks, siis tegelikkuses on asi vastupidine. Ehk need on moodused, mis enamike laste puhul siiski ei toimi:

Oled aktsepteerinud, et ta ei söögi midagi

Ja seetõttu ei pakugi talle aeg-ajalt midagi uut. Ehkki see võib tunduda lihtsana, võib tema tervis niimoodi ajapikku tuksi minna, kui ta päevast päeva ainult friikartuleid ja viinereid sööb.

Peidad tema jaoks ebameeldivaid toiduaineid teiste toitude sisse

Ehk oled sa üks neist vanematest, kes üritab peita köögivilju kastme või kotleti sisse, mida sinu laps sööb? Mõnda aega võib see toimida, aga kui laps ühel hetkel pettuse avastab, ei usalda ta sind enam pikka aega ja võib-olla isegi keeldub söömast seda toitu, mida ta varem sõi hea meelega.

Sul on reegel, et eraldi toite ei tehta

Ehkki loomulikult on tore, kui terve perekond sööb sama toitu, siis päriselt see siiski alati ei toimi. Ehk kui sul on laps, kes ei söö liha ja sa teed õhtusöögiks toidu, mis koosneb ainult lihast, siis ta ju seda ei söö ning sundimine on samuti mõttetu. Hea on läheneda toidukordadele loovalt, ehk pakkuda lihtsaid ja erinevaid asju, mida kõik pereliikmed söövad ja et kõigil oleks valik loobuda millestki, mida nad ei soovi.

Sa ei näita eeskuju

Oled vanem, kes sööb laste ees krõpse, kuid neile ei anna ja käsid süüa neil köögivilju ning räägid veel, et rämpstoit on ebatervislik? See ei jõua neile kohale, kui sa ise teed risti vastupidi. Kui sa soovid, et sinu lapsed toituksid tervislikult, pead sa ise ka seda tegema ja propageerima.

Allikas: PureWow