Et sellist olukorda vältida, on kasulikum mõnedest teemadest üldse mitte rääkida, kui tegu on perekonnaga, kus inimesed väga kiiresti vihastuvad, ärrituvad või näevad igas teemas midagi, mille kallal mõnuga nokkima hakata. Kui sinu perekonnas on väga head suhted, siis võid soovitada neid nõuandeid näiteks mõnele oma sõbrannale, kes oma emaga üldse läbi ei saa.

Ära räägi oma perele:

Detailsest plaanist, kuidas sa kavatsed lähitulevikus kaalust alla võtta. Kui sinu peresuhted ei ole eriti head, võivad nad mõne nädala möödudes hakata kommenteerima kõiki sinu toiduvalikuid ja küsima, miks sa juba ei ole alla võtnud. Täiesti ebavajalik stress.

Suhteprobleemidest. Iga paarikese asi on need omvahel ära lahendada, mitte joosta oma pere juurde kallima peale keelt kandma. See ei mõju kuidagi teie suhtele hästi ja ühtegi probleemi ka ära ei lahenda.

Oma palgasummast. Eks ikka võib rääkida, kui palju umbkaudselt teenitakse, aga raha on alati teema, mis tekitab pingeid ja ebamugavust ning perekondlikel koosviibimistel tasuks seda teemat nii palju kui võimalik, vältida.

Saladustest. Kui sul on perekonnas üks usaldusisik, siis on muidugi teine asi, aga kui tegemist on näiteks vanaisa sünnipäevaga, kus koos on terve suguvõsa ja napsutamine on läinud viisakatest piiridest välja, tasuks oma isikliku elu kohapealt suu kindlasti kinni hoida, sest hiljem ei ole nendel kuulujuttudel ei otsa ega äärt.

Lapsesaamise plaanidest. Kas sa jõuad kuulata iga kord kommentaare selle kohta, miks ei ole sinu ema juba vanaema? Tee oma perele viisakalt, aga väga konkreetselt selgeks, et see teema on ainult sinu ja sinu kaaslase vaheline asi ja sa ei jaksa seda iga kord külas käies arutada ja õpetussõnu kuulata.

Minevikutraumadest. Muidugi on vajalik lapsepõlvetraumad ära lahendada, aga seda tasub teha traumatekitajaga nelja silma all, kus te mõlemad saate olla avameelsed, mitte terve perekonna nähes hakata omavahelist musta pesu pesema. See on inetu ja jätab teist mõlemast halva mulje.

Allikas: Brightside