"Suur aitäh, head aitajad! Pavel on Düsseldorfi kliinikus ravil ja tunneb ennast pisut paremini," kirjutab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond oma Facebooki lehel.

Lastefond tasus Düsseldorfi Ülikooli Kliinikule nõutud ettemaksu summas 50 000 eurot ja seda Pavelile laekunud sihtotstarbeliste annetuste ning heade püsiannetajate toel kogutud reservide arvelt. "Loodame väga, et nüüd, kui diagnoos on teada ja esimesed raviprotseduurid saavad tehtud, Paveli seisund kiiresti paraneb ning ta saab tulla tagasi Eestisse ja jätkata ravi juba siinsete tohtrite käe all."

Väikest Pavelit vaevasid kevadest saadik jala- ja liigesvalud, tema kehale tekkinud hematoomid suurenesid ning lapse enesetunne halvenes. Ema pöördus erinevate arstide poole nii Tallinnas kui Ida-Virumaal, Pavelil diagnoositi küll artriit ehk liigesepõletik, küll luumurd, ta oli ka haiglaravil kuid lapse kaebused süvenesid ja tegelik diagnoos jäi välja selgitamata.

Augusti lõpus sõitis ema Paveliga Eestist Saksamaale, et paluda sealsete arstide abi. Paraku tuli Düsseldorfi Ülikooli Kliiniku tohtritel tõdeda, et 5-aastase Paveli vaevuste põhjuseks on lümfoom ehk lümfisüsteemi halvaloomuline kasvaja ning laps vajab kiiresti ravi.

Pavel praegu iseseisvalt liikuda ei saa, tal on tugevad jalavalud ja palavik. Saksa arstid olid valmis alustama lapse raviga kohe, kuid enne tuli lapse perel tasuda haiglale nõutud 50 000 euro suurune ettemaks, mis siis nüüdseks õnneks tasutud.