Retseptiravimid
Kui oled lähiajal alustaud mõne uue ravimi võtmist, siis tasuks arstiga nõu pidada kas murekoht võib peituda neis.
Enimlevinud ravimid, mis sinu libiido alla viivad on antidepressandid ja beebipillid.

Madal enesehinnang
Kui oled kaalus juurde võtnud ja ei tunne end oma kehas hästi, ei saa pahaks panna, et sa just ei kiirusta end alasti koorima.
Seega, lisa enda igapäevakavasse ka tunnike treeningu jaoks, olgu selleks siis kiirkõnd, jalgrattasõit või rühmatreening- juba tunne, et alustasid oma vormi parandamisega, teeb enesehinnangule pika pai!

Valu seksi ajal
Kui seksimine põhjustab valu ei ole see kindlasti midagi, mille üle minemist oodata. Põhjuseid, miks vahekord on valulik, on mitmeid. Alates menopausist tingitud tupekuivusega mõne kavala suguhaiguseni välja.
Selleks, et probleemile lahendust saada, pane kindlasti aeg günekoloogile.

Stress ja mure
Stress on vastutav paljude meie tervisemurede eest. Ja siingi pole libiido languski erand.
Kui sul on palju tegemist ja töökohustused üle pea kuhjunud on ilmselge, et aja maha võtmine voodis, ei tundu esimese valikuna (kuigi võiks!).

Siinkohal on kohustuslik võtta endale aega, et nautida oma lemmiktegevusi- Netflixi vaatamist, lugemist või kudumist, mis iganes see sinu jaoks on! Nii leiad lõpuks tasakaalu ja seks kallimaga tundub jälle tore.

Lahendamata probleemid
Kui teil omavahel on mõned probleemid lahendamata, on selge, et need tulevad sinuga ka voodisse kaasa. Selle asemel, et vaikida ja seksi edasi lükata, tasub partnerile otse öelda, mis sind häirib.
See on aus nii tema kui sinu suhtes.

Liiga sage tipsutamine

Sageli võib ka alkoholi tarbimine negatiivselt mõjutada seksuaalelule. Kui päeva lõpus lõõgastuda koos klaasikese veiniga, pole veel probleemi, kuid kui teed seda sagedamini, peaks seda vähendama, et näha, kas sellel on seos libiido langusega.

Plaanige kohtinguõhtu
Kui tegemist on palju, siis sageli lükkame esimesena kõrvale inimesed, keda me kõige rohkem vajame ja kes meid vajavad- meie partnerid.
Selleks, et seda ei juhtuks, pange juba kuu alguses kalendrisse kirja kohtinguõhtu (ja miks mitte ka öö!). Teadmine, et ühine kvaliteetaeg on olemas, hoiab teid mõlemaid põnevil!

Proovige midagi...
uut! Jah, see on lause, mida kirjutavad kõik suhteõpikud ja naisteajakirjad, kuid tegelikkuses on libiido langusel suur seos ka rutiiniga - sama kell, sama päev, sama poos ja koht. Igav!
Kuidas seda muuta? Väikeste vihjetega! Näiteks alustuseks võite sirvida sekspoodide veebilehti ja saata üksteisele toodete linke, mida sooviksite proovida!

allikas: womansday.com