1. Eemalda segajad

Üks põhilisi asju, mis teeb kodus treenimise keeruliseks on muidugi see, et kodus on inimestel väga palju asju, mis võivad esmapilgul tunduda mõnusamad kui treening. Telekast on paar saadet vaatamata, nõud on pesemata ja kindlasti leiab veel viis erinevat põhjust, miks mitte trenni teha.

„Seega lülita arvuti välja, pane telefon vaikse profiili peale ning saada lapsed õue mängima. Nii saad olla kindel, et treening saab lõpuni tehtud,“ sõnas Must.

2. Leia endale trenniabiline

„Üksi end motiveerida on väga keeruline, seega ideaalis võiks endale otsida erinevaid viise, mis motiveeriksid inimest trenni tegema ka siis, kui selles tuju ei ole. Näiteks osaleda virtuaalsetel rühmatreeningutel või treenida koos treeneriga, kes aitab rasketel päevadel motiveeritud püsida,“ rääkis Must.

Paljud spordiklubid pakuvad praegu virtuaalsete treeningute jaoks väga häid lahendusi, seega ei pea sobivat lahendust kaugelt otsima.

3. Kasuta tehnoloogiaid, mis motiveerivad

Võimalusel tasub treeningute ajal kasutusele võtta kõikvõimalikud tehnikavidinad, mis aitavad treeningust paremat ülevaadet saada ning annavad kasutajale teada, kui ta võiks end rohkem liigutada.

4. Ära unusta vormi jälgimist

Kodus, kus treener abiks olla ei saa, tuleb eriti suurt tähelepanu suunata sellele, et inimene teeks harjutusi õigesti. Vastasel juhul võib tekkida vigastuste oht, mis paneb treeningud pikaks ajaks ootele.

„Seetõttu tasub erinevaid virutaaltreeninguid tehes treeneri soovitusi eriti hoolsalt kuulata, et ei tekiks endale liiga tegemise võimalust,“ ütles Must.

5. Katseta erinevaid harjutusi

Viimaks tasub teha treening endale vaheldusrikkaks ja mitte jääda kinni ühte kindlasse malli. Nii on trenn huvitavam ja see ei muutu kiirelt igavaks, mis võib juhtuda, kui treenida pidevalt vaid ühe kindla kava järgi.

„Taaskord tulevad siin inimestele kindlasti appi internetiavarused ja vaadata tasub ka enda tehnika pakutavaid võimalusi. Seega kindlasti leidub palju erinevaid võimalusi, kuidas leida harjutusi, mida kodutingimustes proovida. Lisaks tuleks proovida leida endale just see treenimise viis, mis inimesele huvi pakub. Pole vaja suruda end jõusaali, kui tegelikult tahaks hoopis joosta. Oluline on olla aktiivne.“