Kõige suuremad sarjarollid on näitlejal seni olnud kodumaises komöödiasarjas “Alo” ja draamasarjas “Valguses ja varjus” ning suurim filmiroll eelmisel aastal esilinastunud “Talve” filmis. Hetkel on Saaral käsil peagi esilinastuva “Alo” teise hooaja võtted, kus tema mängitav Leelo roll stereotüüpe murrab.


Aegunud ja hägused tõekspidamised

Leelo ei tunne kellegi ees häbi, ta on enesekindel ning teeb asju nii nagu õigeks peab. Nii mitmeski seriaali esimese hooaja stseenis näeme Leelot automüügiesinduse ühises garderoobis meeskolleegide ees riideid vahetamas või meeste jutunurgas ebasündsaid helisid tegemas. Seega võib arvata, et mitmed seriaali fännid kirjeldavad Saara mängitavat tegelaskuju “mehelikuks”, kuid Saaral on selle mõiste kohta oma nägemus. “Mehelikkus ja naiselikkus on üsna aegunud ja hägused mõisted. Meis kõigis on ju kõik poolused esindatud, tuleb valida, milline parasjagu esile tõsta,” kirjeldab Saara.

Saara naudib Leelo rolli puhul seda, et see erineb niivõrd palju rollidest, mida ümberringi sarjades ja filmides mängitakse. Leelo roll lükkab kindlasti ümber stereotüüpse arvamuse naise olemusest ja tema ametist. “Iga roll on väljakutse, puusalt ei tule midagi. Ikka peab mõtlema, proovima, nuputama. Leelo meeldis mulle kohe just sellepärast, et ta nihutab piire, on uus, huvitav - midagi, mida Eesti telemaastikul väga ei kohta. Enamasti tahetakse naistegelastele panna kontsad alla, tissid püsti ja laginal kõkutama,” kirjeldab Saara iganenud soorolle.

Saarast autoremonditöökoja ülemuseks

Autoremonditöökojas töötamisega on Saara oma rolli mängides palju pidanud kokku puutuma, kuid päriselt ametisse ta siiski ei astuks. “Üheks päevaks teha vahetust, miks mitte. Aga igapäevaselt autosid remontida - ei. Eelistan teha oma tööd, mida olen koolis õppinud ja saanud nüüdseks ka üsna palju praktiseerida,” räägib Saara. Võtete jaoks tuli näitleja ära õppida ka üks eluks vajalik oskus - rehvide vahetamine, kuid Saara tunnistab, et autode sisemaailmast ta nii teadlik ei ole. “Autosid tunnen väljast üsna hästi, seest sugugi mitte. Aga mul on maitse täitsa olemas, ei ole päris ükskõik, mis auto ostan. Aga kui tee äärde jääksin, tuleks ikka abi kutsuda. Rehvi vahetamisega veel saaks hakkama, seda pidin eelmisel hooajal ka natuke harjutama, muuga enam mitte,” räägib Saara oma kogemusest autodega.

Näitlejatel töö käib, kuigi etendused on pausil

Kevade hakul on Saaral kõigest hoolimata Vanemuise teatris proove täis tööpäevad. “Kuigi hetkel etendusi anda ei saa, teeme natuke ohutuse piires proove ja valmistame ette uusi lavastusi.” Hetkel käivad usinasti lavastuse “Inspektor tuleb” proovid, mis loodetavasti jõuab peagi ka teatrilavadele. “Uus lavastus on kõige ehtsam krimka ehk kogu aeg on õhus küsimus, aga kes on süüdi? See on väga huvitav žanr minu jaoks, sest sellist lavastust pole ma varem teinud. Tore on teha ka puhast ajastut - tegevus toimub aastal 1912, nii et tõeline Downton Abbey," kirjeldab Saara uut ettevõtmist.