Saate esimestel minutitel toob Triin Põllmaa hea võrdluse selle kohta, kuidas aru saada, kellel, kas ja millist kompressioontoodet vaja võiks minna. „Kompressioontoote vajalikkus on personaalne. Olen ise leidnud hea paralleeli sporditegemisega. On neid, kes teevad harva sporti, ja neid, kes treenivad natuke tihemini, on ka väga sagedasti treenivaid ning spordisõprade tipuks on meistersportlased. Kui sa teed harva sporti, siis sa ei pane väga palju rõhku sellele, et sul oleks spetsiaalne riietus, sulle pole spordiriided nii olulised. Kui sa käid kolm korda nädalas jooksmas, siis juba pead oluliseks spetsiaalseid tosse, sokke ja hingavat särki. Profisportlane aga laseb endale õmmelda spetsiaalselt tema mõõtude järgi spordiriided, mis on väga spetsiifilisest materjalist. Kompressioontoodetega on sama asi, neid läheb vaja olenevalt vajadusest ja sellest, kui suur on probleem, ning on olemas spetsiifilisemad ja vähem spetsiifilisemad tooted ja materjalid, sest on inimesi, kelle jalad lähevad mõnikord paiste, on inimesi, kellel lähevad sagedamini, ja on neid, kellel on jalad kogu aeg paistes,” ütleb ta.

Kompressioontooteid kasutatakse tihti ka ennetavalt, selleks et vältida suuremaid lümfisüsteemi ebakõlasid. „Tihtipeale on probleem geneetiline. Kui vaatad oma vanaema jalgu ja ema omi ning siis enda jalgu, võid tihtipeale märgata, et teid võib ühendada üks ja sama mure,” kommenteerib Küll Erik.

Sobiva toote valimisel tuleks aga kindlasti kasutada professionaali abi. Selleks puhuks sobivad hästi kompressioontoodete poodides olevad spetsialistid kui ka lümfiterapeudid. „Neile inimestele oma muret kurtes hakatakse vaatama, mis materjali, surveklassi ja eripära täpselt vaja oleks,” ütleb Külli. Kui kompressioontoode valida ilma spetsialisti soovituseta, on tõenäosus abi saamiseks väike. „Oleme paljudele kompressioontoodete tarbijatele olnud meelemuutjateks. Paljud, kes meie juurde tulevad, usuvad, et kompressioontooted ei aita, et need soonivad sisse või vajuvad hoopis alla ning et neid on raske jalga panna,” ütleb Külli ja lisab, et sellisel juhul on tegemist päris kindlasti kandja jaoks vale tootega. „Kompressioontoode peab olema sinu keha ja meele ja maitse järgi, siis sa paned ta jalga. Kui ta ei vaju alla, ei kratsi silma ja saad seda kanda ka teatris ja õhtul jalast ära võttes jalad ei valuta, siis see toode on saavutanud oma eesmärgi.”

Millised märgid näitavad, et vaja oleks kompressioontooteid ehk rahvakeeli ravisukkasid? Kuidas vältida jalgade paistetamist kontoris ja näiteks lennukis ning milliseid tooteid saab kanda isegi öösel, kuula juba podcast’ist:

1x
00:00
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid