„Õnn on peredes väga erinevat värvi, kõik perekooslused on erinevad,” rääkis Hele Everaus, kes jagas kuulajatega liigutavat lugu ühest elukestvast suhtest. Pikal abieluteel ette tulevatest raskustest hoolimata leidis paar eluõhtul rahu ning tuge teineteisest ja järeltulijatest.

Püsivas ja terves perekonnas esineb alati väljakutseid, jagatud elu pole ühetaoline, vaid selles on erinevaid aegu ning sündmusi. Nii rõõmsaid kui nukraid. “Oleme nii harjunud, et lapse sünniks valmistutakse ja varutakse asju, kuid vanemad inimesed viiakse elu lõpul kodust ära. Me ei oska ega taha suremiseks valmistuda. Mida me ei tunne, seda kardame,” märkis Hele Everaus. “Inimesele on väga oluline elu jooksul sassi läinud niidid enne viimast vaikust kokku sõlmida ning paluda andeks nendelt, kelle ees tuntakse süüd. Andeks saamine on see, mis laseb endaga rahu teha.”

“Perekond on side minevikuga ja sild meie tulevikuga ning perekond saab püsida ainult armastusel,” rõhutas Hele Everaus vajadust hoida ja väärtustada põlvkondadeülest sidet. “Armastus on alati kannatlik ja lahke. Ta ei ole kunagi uhke, ta ei pea eksimuste registrit. Armastus usaldab, ta ei valmista pettumust, ei kuku kunagi läbi ja on alati sihikindel.”

Konverentsil võtsid sõna USA Denveri ülikooli psühholoogia professor ja bestselleri „Fighting for Your Marriage“ üks autoritest Howard J. Markman, onkoloog ja riigikogu liige dr. Hele Everaus, riigikogu esimees ja endine peaminister Jüri Ratas, poliitik Lauri Hussar, psühhoterapeut ja PREP-paarisuhtekoolitaja Andres Sild, kirjanik ja vaimulik Kaarel Väljamäe. Paneeldiskussioonis osalesid perearst dr. Eero Merilind, ettevõtja Henri Laupmaa ning lastearst dr. Adik Levin.