Riikliku statistikaameti andmed on teravas kontrastis 1941. aastaga, mil 82 protsenti oli saanud emaks teismeeas või 20ndates eluaastates.

ONS (Office for National Statistics) andmetel on numbrid teravas kontrastis 1941. aastaga, mil 82% naistest olid saanud emaks teismeeas või 20ndates eluaastates.

Ekspertide sõnul on põhjuseks paremad rasestumisvastased vahendid, haridus ja töökohad. See tähendab seda, et naised ootavad kauem, enne kui nad saavad pere luua . Amanda Sharfman ONS-ist sõnas: "Me näeme jätkuvalt laste sünnitamise viivitusi ning lastetuse tase 30. eluaastaks on pidevalt tõusnud. See on trend, mis tõenäoliselt ka jätkub."

Kui vaadata ajas tagasi, siis kolmandik 1920. aastal sündinud naistest ei olnud ka toona 30-aastaselt pere loonud, kuid see arv langes 1930. aastal, mil taas saadi lapsi nooremas eas.

Pärast Teist maailmasõda hakkas 30-aastaste lasteta laste arv taas pidevalt kasvama- jõudes 2020. aastal rekordilise 50,1 protsendini.

Naiste arv, kes pole 45. eluaastaks last saanud, on aga jäänud aasta aastalt samaks. ONS- uuringu järgi on kahe lapse saamine on endiselt kõige levinum soov.

allikas: The Sun


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid