40ndates eluaastates inimesed jagavad väärtuslikke nõuandeid, mida nad oleksid ise tahtnud 20 aastat tagasi teada

 (2)
40ndates eluaastates inimesed jagavad väärtuslikke nõuandeid, mida nad oleksid ise tahtnud 20 aastat tagasi teada
Foto: Antonino Visalli/Unsplash

Me kõik saame iga aasta targemaks ja eks kõige paremini õpib igaüks ise oma vigadest, aga mõnikord on hea vaadata teiste eluõppetunde, need enda jaoks lahti mõtestada ja proovida ise sarnaseid vigu vältida.

Redditi portaalis otsustasid 40+ vanuses inimesed kirjutada lühidalt ja konkreetselt oma elu kõige tähtsamatest õppetundidest, mida teadvustades oleksid nende 20ndad ehk kergemad olnud ja nad loodavad, et nii mõnigi noor inimene võtab neid õpetussõnu kuulda.

"Ole õnnelik selle üle, mis sul on. Sa võid alati soovida rohkemat, aga tegelikult on võimalik rõõmu tunda ka ainult sellest, mis sul on."

"Proovi leida pidevalt õnnelikke hetki ja neid väärtustada, sest kui sa otsid kogu aeg seda ideaalset hetke, et olla rõõmus, lased sa mööda kõik need momendid, kus sa saaksid päriselt olla õnnelik."

"Mitte kunagi ei ole liiga hilja, et oma unistusi täide viia. See on lihtsalt kättevõtmise asi."

"Proovi mitte püüelda kogu aeg perfektsionismi poole, see ei aita sind edasi. Tee lihtsalt seda, mida sa armastad, ja ümbritse end inimestega, kes mõjuvad sulle hästi."

"Sa ei ole ralliauto ja elu ei ole võidusõit. Võta rahulikult."

"Saa aru, et meil kõigil on oma ebakindlused ja sa pead õppima nendega tegelema, mitte pead liiva alla peitma."

"Hakka säästma ja investeerima oma tuleviku jaoks. Sa ei tea kunagi, millal jõuab kätte sinu elu kõige raskem hetk ja selle jaoks on hea olla valmis."

Allikas: Brightside