Armastus on imeline: Jaapani printsess Ayako loobub oma keiserlikust tiitlist, et abielluda tavakodanikust armsamaga

 (1)
Armastus on imeline: Jaapani printsess Ayako loobub oma keiserlikust tiitlist, et abielluda tavakodanikust armsamaga
Pierre Emmanuel Deletree//SIPA/Scanpix

28aastane Jaapani printsess Ayako pidas täna koos oma abikaasa, 32aastase Kei Moriyaga maha rituaalidega täidetud abielutseremoonia Tokyos ja selle abielu tulemusena pidi printsess loobuma oma keiserlikust tiitlist, sest tema värske abikaasa näol on tegemist n-ö tavakodanikuga, kes töötab kohaliku laevandusettevõtte Nippon Yuseni heaks, vahendab Daily Mail.

Jaapani puhul pole aga tegu millegi erakordsega, sest möödunud aastal järgnes armastusele ka Ayako nõbu printsess Mako, kes loobus abiellumiseks enda keiserlikust tiitlist.

Naised, kes abielluvad keiserliku perekonna liikmetega, võetakse perekonda vastu, aga naised, kes abielluvad tavakodanikega, nagu Ayako, peavad lahkuma.

Naeratustega täidetud perekond

Ayako ja Moriya puhul oli tegu armastusega esimesest silmapilgust. "Mulle ei tundunud nagu me oleksime esimest korda kohtunud," rääkis Ayoko kihluse ajal. Ka Moriya tunnistab, et teda köitis printsessi õrn hing: "Ja ma teadsin, et ma tahan kogu ülejäänud elu temaga veeta."

Moriya loodab, et Ayako suudab tavakodaniku eluga harjuda, väites reporteritele: "Ma soovin, et me koos töötaksime, käsikäes, et luua perekond, mis on täidetud naeratustega."

"Ma olen õnnega täidetud," väitis ka printsess peale tseremooniat ajakirjanikele.