Avalda arvamust: kas purjus inimene räägib tõtt või ajab täiesti mõttetut möla?

 (7)
Avalda arvamust: kas purjus inimene räägib tõtt või ajab täiesti mõttetut möla?
ViinapitsidFoto: Ilmar Saabas

Naisteka kommentaariumis käib arutelu, kas purjus inimese sõnu tasub tõsiselt võtta või pigem mitte. Osad on seisukohal, et maani täis isik räägib justnimelt tõtt, sest kõik piirid on maas ja häbitunne, mis muidu võib-olla tõde varjata aitab, on kadunud. Teised on aga veendunud, et purjus inimese juttu ei ole mõtet üldse kuulata ega tõsiselt võtta.

Teema sai alguse lugejakirjast “Naine kurdab, sest mees joob: normaalselt magada ei saa, lastest on kahju”, kus lugeja arvas: “Kui kaine peaga nendest asjadest temaga rääkima hakkan, heidab ta ette, et miks ma analüüsin asju, mida ta purjus peaga räägib, et ta tegelikult ei mõtle nii.”

Üks lugeja kirjutab: “Miks väita, et kui purjus peaga midagi välja räägib, et siis tegelikult ei mõtle nii? Purjus peaga inimene räägib just seda, mida tegelikult mõtleb, ta ei jaksa varjata ja silmakirjatseda. Nii et kui ei taha, et teised su tegelikke mõtteid teaks, ära joo end nii purju, et sisemine tsensor kaob. Purjus peaga öeldud asju tuleb just analüüsida, neist selgub purjutaja tõde ja sisemised arusaamad.”

Mida sina arvad?