FOTOD | Koroonaviiruse tõttu kunstlikkusse koomasse pandud naine tõi ilmale tütre: ärkasin ja avastasin, et mul pole enam kõhtu ees

 (3)
FOTOD | Koroonaviiruse tõttu kunstlikkusse koomasse pandud naine tõi ilmale tütre: ärkasin ja avastasin, et mul pole enam kõhtu ees
Foto: Kuvatõmmis

27aastane ameeriklanna Angela Primachenko sai märtsi lõpus teada, et tal on koroonaviirus. Samal ajal oli ta ka 33 nädalat rase.

Kõigest mõned päevad hiljem süvenes haigus niivõrd, et Angela pandi kunstlikkusse koomasse ja kui ta nädala pärast (6. aprillil) ärkas, sai ta teada, et oli vahepeal tütre ilmale toonud. "Ärkasin ja avastasin, et mul ei ole enam kõhtu ees," meenutas ta ise kummalist hetke. "See oli ekstreemselt veider."

Nakatumine

Kuuldes, et ta on haigestunud COVID-19 viirusesse, oli Angela nukker. "See oli raske ja väga suur väljakutse. Emotsionaalselt väga väsitav. Ma soovisin, et see oleks halb uni, millest ma üles saaksin ärgata," rääkis naine.

Esmalt tekkis tal köha ja palavik ning 26. märtsil viidi ta intensiivravi osakonda. "Ma teadsin, et ma ei saa hingata nii nagu ma hingan ja elama jääda," avaldas Primachenko CNN-ile, lisades, et talle pandi seetõttu ette hapnikumask ja kolm päeva hiljem oli ta juba koomas. "Kui oled nii haige, võitled sa oma elu eest. Ma ei keskendunud hirmule. Ma proovisin sellest terveks saada."

Beebi sünd

Angela sünnitus kutsuti esile 1. aprillil ja tema tütar, kellele pandi nimeks Ava, sündis enneaegsena. Beebile tehtud koroonaviiruse test oli negatiivne.

Angela õde Oksana Luiten jagas päevi hiljem Instagramis fotot endast ja oma õest, kellel oli ees meditsiiniline kaitsemask, vahendab Globalnews.ca. "Tundub sürreaalne jagada pilti, millel Angela on mu kõrval. Viimased kaks nädalat polnud ma enam kindel, kas ma saan kunagi üldse temaga mõne uue pildi teha," kirjutas ta foto alla. "Ma hindan Angelat rohkem kui kunagi varem. Ta on puhas kuld ja ma ei tahaks elada maailmas, kus teda ei ole."

Seotud lood:

Esmakohtumine tütrega

Angelal pole küll võimalik mäletada päeva, kui tema tütar sündis, aga talle jääb kindlasti igaveseks meelde päev, kui ta sai esimest korda oma tütart süles hoida. "Nutan praegu! Ma olen koroonaviiruse vaba! Ja ma hoian oma pisitütart oma käte vahel!" kirjutas ta Instagrami postitatud foto juures, millel ta ise kannab kaitsemaski ja kallistab oma beebit. "Aval läheb imeliselt ja ta võtab iga päev kaalust juurde nagu tõeline tšempion! Umbes nädala pärast saame me ta juba koju viia!"

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!