Helen Adamson soovitab: head nipid selfie'de lahedamaks muutmiseks

 (9)
Rohkem Like'e garanteeritud!
Helen Adamson soovitab: head nipid <em>selfie</em>'de lahedamaks muutmiseks
Selfie: Helen Adamson

Igapäevaselt tehakse maailmas umbes miljon selfie’t ning uuringute järgi teeb keskmine millenniumilaps eeldatavalt oma elus üle 25 000 selfie. Lauljatar ja telesaatejuht Helen Adamson armastab väga jäädvustada igapäevaseid tegemisi ning jagas mõningaid oma nippe selfie’de täiustamiseks, et need sotsiaalmeedias hästi silma paistaksid ning positiivset tähelepanu saaksid.

Adamsoni sõnul algab hea selfie ikkagi pildistamisest ning kompositsiooni loomisest. Üks rusikareegleid, mida silmas pidada, on kolmandiku reegel, mis ütleb, et nägu moodustab tavaliselt pildist kolmandiku ning see ei tohiks olla foto keskel, vaid pisut ääre pool, ülemise või alumise kolmandiku peal.

“Reegleid võib muidugi alati murda ning läheneda foto lahedamaks tegemiseks hoopis teisest otsast,” õpetas Helen. “Uuematel telefonidel on tavaliselt juba sisse ehitatud võimalus lisada fotodele jänkukõrvu, maske ja eriefekte, mis on väga populaarsed ning püüavad kindlasti rohkem pilku kui tavaline täiendusteta foto. Samuti proovige sama fotot teha kolmandike reeglit järgides ja eirates, nii õpib kompositsiooni muutma ja raamidest välja astuma.”

Lisa filtreid

Kes aga ei soovi end erinevate efektidega kaunistada, sel soovitas Helen pisut rohkem tutvuda fotode töötlemise võimalustega.

“Lihtsaim soovitus on kasutada 80% juhtudel filtreid, sest tavaliselt teevad need foto isikupärasemaks ning peegeldavad meeleolu — filtritega saab muuta foto lõbusaks, sügiseseks või anda neile hoopis vintage välimuse,” selgitas lauljatar. “Mina kasutan filtrite jaoks eraldi äppi VSCO, kuna see annab rohkem võimalusi pildi muutmiseks. Soovitan seal samale fotole läheneda täiesti erinevate nurkade alt ja katsetada. Näiteks ülevalgustada ja alavalgustada, lisada kontrasti ja vähendada — nõnda leidsin mina VSCO-st oma lemmikuimad setting'ud ja filtrid.”

Seotud lood:

Populaarseimad filtrid, mis lisavad uuringute järgi just selfie’dele soojust ja kontrasti, on Slumber ja Skyline. Üleüldiselt igasuguste sotsiaalmeediafotode jaoks on maailma kõige populaarsem filter aga kindlasti Clarendon. Enamik minu fotodest on samuti antud filtriga töödeldud.

Tee kerge töötlus

Oled sa tähele pannud, et mõne inimese pildid näevad Instagramis välja nagu ajakirjafotod? Targad sotsiaalmeediajagajad töötlevad pilte lisaks filtritele sageli ka fototöötlusrakendustega. Kuigi väga popid on ka #nofilter ehk töötlemata fotod, aitab kerge retušeerimine tihti inimestest välja tuua nende loomuliku sära ja sensuaalsuse. Selleks on saadaval hulganisti nii tasuta kui ka tasulisi äppe.

“Üks maailma populaarsemaid on kindlasti Facetune, mis maksab mõne dollari, ja annab lausa utoopilisi võimalusi inimese fotogeenilisemaks muutmiseks. Tegemist on sisuliselt täieliku make-up stuudioga. Mina isiklikult pooldan aga, et töötlusega ei mindaks liiale ning meie loomulikku ilu võib ka vaid veidi rõhutada,” juhendas Helen.

“Eriti mugav on kasutada äppi siis, kui telefon võimaldab puutetundliku pliiatsi kasutamist. Mina kasutan nutitlefoni kõigi oma igapäevaste asjaajamiste jaoks ning seetõttu kasutan pliiatsiga Samsung Galaxy Note8 telefoni. Peene fototöötluse tegemiseks on puutetundlik pliiats äärmiselt mugav abimees — näiteks Facetune’i abil saab fotol isegi hambaid valgendada, pliiatsiga lihtne selleks õiged kontuurid ära märkida,” lisas naine.

Tasuta rakenduste seast soovitas Helen lähemalt tutvust teha näiteks Snapseedi, Prisma või Perfect365 nimeliste äppidega — viimast kasutab enda ilusamaks muutmiseks väidetavalt väga palju ka sotsiaalmeediakuninganna Kim Kardashian.

Lisa märkmeid ja emoji'sid

Kuigi üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, võiks teinekord emotsioone ja mõtteid siiski ka vanade heade sõnade abil väljendada. Instagrami tava ütleb, et üle nelja hashtag'i kasutada pole viisakas. Seetõttu on mõistlik lisada põhilised sõnumid otse fotole ning teha seda stiilselt.

“Väga populaarne on praegu sõprade, ürituste, kohtade ja muu säärase täägimine ehk ära märkimine, mida tehakse teksti abil otse fotole. Ent ekraanile võib kirjutada ka otse,” selgitas Helen. “Erinevad kirjastiilid on tavaliselt telefonis juba olemas, aga kel on võimalus puutetundlikule ekraanile pliiatsiga ise midagi originaalselt joonistada või oma käekirjas kirjutada, siis see lisab üldmuljele kindlasti omapära.”

Veel üks nipp selfie’t esile tõsta on seda raamistada, ent seda ei tohiks Adamsoni sõnul kasutada ülemäära palju. “Pildile raami lisamine on automaatne pilgupüüdja, ent kui seda iga kord teha, siis kaotab see varsti oma efekti,” ütles lauljatar.

Kui aga mõni selfie väga hästi välja kukub, siis tasub sellest omakorda emoji teha ning uutel sotsiaalmeediafotodel kasutada. Selleks on olemas Imoji nimeline äpp. “Loomulikult ei pea piirduma ainult lõbusate näoilmete emoji'deks muutmisega, vaid fantaasial tuleb lasta lennata — koduloomad, pitsalõik uued treeninguvahendid on need, mida saab korduvalt kasutada ning seeläbi sõpradelt fotole meeldimisi koguda,” õpetas Helen.