Kodus karantiinis olev naine: ma ei ole nädal aega ennast pesnud, ma ei näe sellel mõtet

 (68)
Kodus karantiinis olev naine: ma ei ole nädal aega ennast pesnud, ma ei näe sellel mõtet
Foto: Shutterstock

Vanematele suunatud interneti leheküljel Mumsent püstitas teema üks naine, kes on nädal aega kodus karantiinis olnud ja ta kirjutab, et ei ole nädal aega duši all käinud, sest sellel ei ole mõtet, vahendab Daily Mail.

"Kas ka teised kodus karantiinis olevad inimesed tunnevad end niimoodi, et ei ole mõtet endaga enam vaeva näha? Nagunii ju kuskile minna ei saa. Ma olen käinud väikesel jalutuskäigul, aga siis panin ka suvalised dressid selga. Pesnud ei ole ma ennast nädal aega, sellel ei ole mitte mingit mõtet", kirjutas naine oma postituses.

Postitusele vastasid tuhanded inimesed, kellest osad vaevlevad sarnase probleemi küüsis, kuid enamik on siiski suutnud säilitada positiivse meeleolu ja jagasid ka teemaalgatajale häid nõuandeid.

"Ma tundsin ka esimestel kodustel päevadel tohutut meeleolulangust. Kuid sain aru, et pean endale rutiini seadma. Ärkan hommikul, käin pesus ja alustan töötamisega. See on mind palju aidanud. Teen tööd nii nagu kontoris, ainult selle vahega, et olen terve aeg kodus," soovitas üks.

Ka teised nõustusid kommenteerijaga, lisades veel, et ehkki duši all käimine võib tunduda mõttetuna, aitab see meeleolu üleval hoida, sest räpane olla ei ole meeldiv ja see viibki enesetunnet alla.

Seotud lood:

"Isegi viie minutiline pesus käik tekitab värske enesetunde ja peale seda ei tunne sa end enam nii halvasti! Ma ei kujutaks ettegi, kui ma nädal aega ennast ei peseks. Ma satuksin suurde masendusse ja ei suudakski enam mitte midagi teha," proovis motivatsiooni üleval hoida järgmine kommenteerija.

Ehkki osad inimesed tunnevad end kodus õnnetuna ja arvavad, et kuna keegi neid otseselt ei näe, ei olegi vahet, kui ennast käest lasta, kuid sellel ei ole lihtsalt mõtet. Olukord ei ole positiivne, aga masendusse langemine ei aita kaasa. Kodus olles on tõesti mõistlik sisse seada rutiin, millest kinni pidada. Ja leida rõõmu väikestest asjadest.

Allikas: Daily Mail

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!