Kuidas sina naeratad? On kolm erinevat naeratuse tüüpi ja üks neist küll väga kena ei ole


Kuidas sina naeratad? On kolm erinevat naeratuse tüüpi ja üks neist küll väga kena ei ole
Foto: Allef Vinicius/Unsplash

Naeratus on igasuguse sotsiaalse suhtlemise alus. Naeratus on viisakuse märk. Naeratusel on alati teadlik või alateadlik põhjus. Kuidas eristada erinevaid naeratuse tüüpe?

Sümpaatne naeratus

Sellist naeratust kasutatakse enamasti, et väljendada tolerantsust ja arusaamist või näitamiseks, et sa ei ole ohtlik. See on kinniste huultega naeratus. See on tagasihoidlik, aga paljuütlev naeratus.

Domineerija naeratus

Selline naeratus võib näidata, et naerataja on enda meelest sotsiaalselt kõrgemal kohal ja ta tahab tugevdada oma mõjuvõimu teiste suhtes — on see siis tööl või sõpraderingis. Selle puhul pole tegemist sümmeetrilise naeratusega, tihti kaasneb selle naeratusega ühe kulmu kergitamine. Kui keegi sulle nii naeratab, siis ilmselgelt ei võta ta sind võrdsena.

Tasu või rahulolu naeratus

Teadlaste sõnul on see naeratus kõige intuitiivsem. Sellise naeratusega naeratakse beebidele, et nad sulle vastu naerataksid. See naeratus on täiesti sümmeetriline, kulmud on veidi kõrgemal ja kõige tähtsam — näha on särav hammasterida. See on naeratus, mille inimesed valivad tavaliselt pildistamise ajaks. Selline naeratus võib olla tingitud suurest õnnest ja rahulolust.

Allikas: Kodused Lood