Kuninganna Elizabeth II tegi printsess Diana matustel midagi, mida keegi ei osanud oodata

 (27)
Kuninganna Elizabeth II tegi printsess Diana matustel midagi, mida keegi ei osanud oodata
Foto: AFP/SCANPIX

Printsess Diana saadeti viimsele teele avaliku matusega 6. septembril 1997 ehk seitse päeva pärast tema traagilist surma. Kurba sündmust jälgis hinnanguliselt 2.5 miljardit inimest ja kolm miljonit inimest oli tulnud Londoni tänavatele austust avaldama.

Diana kaks poega, William ja Harry olid matustel koos oma isa, vanaisa ja onu Earl Spenceriga. Kirst möödus Buckinghami palee eest, kus kuningliku perekonna liikmed ootasid. Üks neist oli ka kuninganna Elizabeth II ja kui Diana kirst temast möödus, tegi ta väga haruldase liigutuse: ta langetas oma pea.

Foto: AFP/SCANPIX

Kuninganna žest on märkimisväärne kahel põhjusel: esiteks, kuigi on tavapärane, et teised kummardavad või kniksutavad kuninganna ees, ei pea tema seda teistele tegema. Sellise liigutusega tegi ta pühaliku ja ootamatu tunnustuse oma endisele pojanaisele, mida ta harilikult kellelegi teisele ei jaga.

Seotud lood:

Teiseks, enne Diana surma oli kuningliku pere elude ümber väga palju draamat ja kuninganna Elizabeth II tegelikult nõudis, et Diana matusetseremoonia oleks privaatne. Sellele seisid aga vastu nii prints Charles kui ka tolleaegne Suurbritannia peaminister Tony Blair. Kuna kuningannat kritiseeriti vaikimise ja tavapäraselt asjaliku käitumise pärast Diana surmale järgnevatel päevadel, saatis see pealiigutus sõnumi, et kuninganna tegelikult austas Dianat ja sisimas hoopis leinas printsessi.

Allikas: Popsugar