Lähed õhtul välja? Just nii vähe on sul aega, et kaaslasele endast hea mulje jätta

 (3)
Üks detail määrab rohkem kui miski muu!
Lähed õhtul välja? Just nii vähe on sul aega, et kaaslasele endast hea mulje jätta
Photo by Bogdan Glisik from Pexels

70% inimestest kujundab kaaslase kohta arvamuse veel enne, kui too jõuab suugi lahti teha. Muidugi mängib esmamulje loomisel tähtsat rolli nii välimus kui kehakeel, aga kõige tähtsamaks faktoriks peavad inimesed hoopis kaaslase lõhna. Kui lõhn ei meeldi, saab kohting või isegi tööintervjuu väga kiiresti läbi, meeldivalt lõhnava inimesega jätkub aga juttu kauemaks.

Oma arvamuse sinu kohta kujundab kaaslane töövestlusel juba 27sekundiga, esimesel kohtingul aga veel poole vähema ajaga, vahendab Daily Mail. Nii et see, kuidas sa uksest sisse astud, otsustab tegelikult kõik.

Ütleme siis, et oled sellest esimesest hetkest uhkelt üle saanud ning loonud endast fantastilise kuvandi. Mida kaaslane siis jälgib? Selgub, et see, kas sa suudad vestlust üleval hoida ja millest teil omavahel juttu tuleb, ei olegi määrava tähtsusega: tegelikult jälgivad inimesed esmakohtumisel kõigepealt su käitumist ja olekut, välimust ja seda, kuidas sa lõhnad. Seda, kas ta tahab sinuga teisele kohtingule minna, otsustab su kaaslane umbes esimese 15 minuti jooksul. See on küll pisut pikem aeg kui 27 sekundit, aga siiski üsna lühike periood, nii et pead ikka tugevalt pingutama!

Ja lõhn on oluline. Hügieen on muidugi ülitähtis, aga parfüümivalik mängib sama suurt rolli. Naistel on see värk pisut paremini käpas, aga mehed peavad lõhnastamist küll veel õppima. Loe siit: Mees, ära marineeri end parfüümipilves: loe siit, kuidas end õigesti lõhnastada

Seotud lood:

Halva esmamulje põhisüüdlased ongi 1) halb lõhn, 2) ülbus ja 3) sobimatu või ebameeldiv riietus. Samuti halvad kombed, pidev telefoni vahtimine, eksist rääkimine ja eputamine.

Aga hea esmamulje jätavad:

Naeratus (53%)
Viisakus (53%)
Meeldiv jutt(49%)
Pilkkontakt (49%)
Kuulamisoskus (48%)
Hea lõhn (46%)
Võimekus vestlust käimas hoida (46%)
Kehakeel (44%
Hääletoon (44%)
Riided (42%)