Naised, kas teadsite, et kui menstruatsioon on juba alanud, on mõne nipiga võimalik kiirendada selle lõppemist?

 (13)
Naised, kas teadsite, et kui menstruatsioon on juba alanud, on mõne nipiga võimalik kiirendada selle lõppemist?
Foto: Shutterstock

Olgem ausad, päevad ei hakka kunagi päris õigel ajal ja seda eriti juhul, kui su menstruatsioon on ebaregulaarne. Aga tea, et lisaks beebipillidele on veel viise, kuidas muuta menstruatsiooni kestus lühemaks ja vähem vaevaliseks, kirjutab portaal The Sun.

1. Tee trenni ja toitu tervislikult

Kui viitsid end liigutada, siis tea, et trenn kergendab mensturaalvoolust ja vähendab punnis olekut. Hea alternatiiv on sellele aga tervislik toitumine ehk palju puu- ja juurvilju.

2. Tarbi rohkem C-vitamiini

C-vitamiini tarbimine aitab samuti päevade kestust lühendada, aga ole ettevaatlik, sest liiga suurtes kogustes võib see tekitada kõhulahtisust ja unetust.

3. Joo vaarikalehtedest valmistatud teed

Vaarikalehtedest valmistatud tee peaks vähendama intensiivset veritsust ja parandama munarakkude kvaliteeti ehk see mõjub hästi nii praegu kui ka tulevikus.

4. Väldi tampoonide kasutamist

Tampoonid imavad endasse küll verd, aga need mõjuvad keskkonnale väga halvasti ja blokeerivad ka vooluse väljumist vagiinast ning selle tulemusena kestab su menstruatsioon kauem. Selle asemel eelista hoopis menstruaalanumat või hügieenisidemeid.

5. Koge orgasme

Sellele pole küll teaduslikku tõestust, aga tasub ju proovida, või mis? Seks ja/või eneserahuldamine, mis lõppeb orgasmiga, võib aidata verevoolust kiirendada ja seega päevade kestust lühendada.