On üks asi, mis mõjub naise välimusele halvemini kui suitsetamine, päike ja alkohol!

 (4)
On üks asi, mis mõjub naise välimusele halvemini kui suitsetamine, päike ja alkohol!
Photo by Derek Thomson on Unsplash

Ja see on emadus. Emaks olemine muudab naise välimust rohkem kui ülekaal, päike, suitsetamine ja alkohol. Pidev mure lapse heaolu pärast teeb juuksed halliks ja toob kortsud näkku kiiremini kui kõik eelpoolnimetatud ohtlikuks kuulutatud tegurid.

George Masoni Ülikoolis uuriti 2000 naist vanuses 20-44. Selgus, et emadel ja lastetutel naistel oli oluline erinevus telomeeride ehk kromosoomide nende osade, mis reguleerivad vananemist, pikkuses. Noortel emadel olid telomeerid sama lühikesed kui neist 11aastat vanematel naistel, kellel lapsi ei olnud, vahendab Daily Mail.

Mida vanemaks me saame, seda lühemaks telomeerid muutuvad. Aga emaks saamine kiirendab seda protsessi olulisel määral. Ning halvad uudised sellega ei lõpe — mida rohkem lapsi sul on, seda kiiremini sa tõenäoliselt vananed. Kõige kehvemas seisus on emad, kellel on rohkem kui viis last. Nende telomeerid on oluliselt lühemad kui kahe, kolme või isegi nelja lapsega emadel.

Teised olulised faktorid, mis vananemist kiirendavad, on rohkem kui paari tunni kaupa istumine, pikad sõidud tööle ja tagasi, võimetus orgasmi saada ja muidugi unepuudus. Kõik need tegurid põhjustavad stressi, pikaajaline stress aga kurnab organeid ja aju.