See on põhjus, miks peaksid duši all pissima hakkama

 (155)
See on põhjus, miks peaksid duši all pissima hakkama
Foto: Panthermedia/Scanpix

Tõepoolest, tuleb välja, et sa ei peaks duši all pissima ainult seetõttu, et sa ei suuda enam häda kinni hoida, aga nii päästad ka meie kallist planeeti.

Mõtleme sellele korraks: iga kord, kui vetsus käid, tõmbad ka vett peale ja saadad väljutatu teadmatut teed pidi potist alla. Selleks aga kulub päris korralik hulk vett, mida pissimise puhul tegelikult vaja ei olekski.

Keskmine Lääne maailma tualettpott kasutab ca 6 liitrit vett ja keskmine täiskasvanu pissib 24 tunni jooksul umbes seitse korda. See tähendab, et iga päev raiskad selleks 42 liitrit vett. Eeldades, et inimesed käivad iga päev vetsus sama palju, kasutab keskmine inimene ühe aasta jooksul 15 330 liitrit vett. Mõtle palju see siis kõikide eestlaste peale kokku teeb?

Kui sa aga teeksid oma häda ära duši all, muutuks see kogus järk-järgult väiksemaks. See tähendaks, et pissid näiteks vetsupotil kuus, mitte seitse korda päevas, mis aasta lõikes tähendab, et säästad 2190 liitrit vett.

Kliimamuutuse ja vee mõtlematu kasutamise tõttu, on puhta joogivee hulk maailmas väga madal. Seega, tee maailmale teene ja pissi duši all käies!

Foto: IFLScience