Teadlased väidavad, et kümne kuni 20 aasta pärast kaob maailmast kogu alkohol

 (148)
KOV Tegus Tallinn ja Savisaare valimisliit valimispidu 15.10.2017
Foto: Andres Putting

Kujuta ette maailma, kus autod sõidavad ise, energia, mida kasutame, on puhas ja mitte keegi ei tarbiks alkoholi. Esimesed kaks on juba poolel teel, aga Londonis asuva Imperial kolledži professor David Nutt usub nüüd ka, et oleme valmis alkoholivabaks maailmaks.

“Järgmise kümne kuni 20 aasta pärast ei tarbita Lääne ühiskonnas enam alkoholi või tehakse seda väga harvadel juhtudel,” väitis ta. Professori sõnul hakatakse tarbima hoopis n-ö sünteetilist alkoholi Alcosynthi. Samuti näeb ta, et kümne aasta jooksul kaovad Lääne maailmas tubakatooted ja neid hakkavad asendama elektroonilised sigaretid.

Maailm ilma baarideta, veini ja kokteilideta — kas see on tõesti võimalik? Professor Nutt tutvustas maailmale 2016. aasta septembris Alcosynthi kui tervislikumat alternatiivi alkoholile, milles on vähem kaloreid ja see ei tekitavat ka pohmelli. Ta väitis, et see jõuab baaridesse džinni- ja konjakipudelite kõrvale sobides ideaalselt erinevatesse kokteilidesse nagu Mojito ja Tom Collins.

Ta väitis ka, et alkoholseid jooke tootvad ettevõtted on teadlikud, et 2050. aastaks on alkohol maailmast kadunud.

Olgu, vaatamata sellele, et inimesed on hakanud eelistama väiksema alkoholisisaldusega kokteile ja muid jooke, on nii tugev väide nagu “maailmast kadunud” vist küll natukene üle pandud?

Allikas: Supercall