VIDEO | Seda pead sa nägema! Nipp, kuidas saada valged ketsid uuesti säravvalgeks, kasutades selleks vaid kahte kodus olemasolevat vahendit

 (8)
VIDEO | Seda pead sa nägema! Nipp, kuidas saada valged ketsid uuesti säravvalgeks, kasutades selleks vaid kahte kodus olemasolevat vahendit
Foto: Xavier Teo/Unsplash

Kõik inimesed, kellel on valged ketsid, on kindlasti kogenud seda õudustunnet, kui õues hakkab vihma sadama ja valgest on saanud hall. Või kui keegi astub oma räpase jalanõuga sinu säravvalge ketsi peale. Kuid ära torma kohe poodi uusi ostma, need on võimalik väga lihtsalt puhtaks saada.

Alljärgnev video näitab samm-sammult, kuidas on võimalik muuta halliks läinud ketsid tagasi uuteks. Selleks on vaja seitset komponenti, millest enamik on kindlasti koduses majapidamises olemas ja seitsme liigutusega on ketsid säravpuhtad.

1. Kalla kaussi natuke vett ja lisa viis supilusikatäit söögisoodat ja sega need omavahel kokku, kasutades selleks hambaharja.

2. Lisa segusse mõned tilgad (umbes 1-2 supilusikatäit) nõudepesuvahendit ja sega kokku.

3. Segusse peab lisama ka umbes ühe supilusikatäie vesinikperoksiidi (mõned inimesed tunnevad seda ka vesinikülihapendi nime all), sega kõik omavahel kokku ja ongi valmis.

4. Kasta pehmete harjastega hambahari segusse ja hõõru hoolikalt oma ketse.

5. Niisuta vatitupsu küünelakieemaldajaga ja puhasta sellega oma ketsid ära.

6. Kui ketsid on seestpoolt topiliseks läinud, kasuta raseerijat, et neid õrnalt eemaldada.

7. Ketsipaelad võid lihtsalt oma järgmise pesuga koos ära pesta.

Allikas: DailyMail