22aastane koroonaviirusesse haigestunud naine: ma pole kunagi olnud palaviku tõttu nii nõrk ja väsinud

 (5)
22aastane koroonaviirusesse haigestunud naine: ma pole kunagi olnud palaviku tõttu nii nõrk ja väsinud
Foto: Kuvatõmmis

Kui alguses väideti, et koroonaviirust tasub kahtlustada, kui sul on palavik ja pidev kuiv köha, siis mida rohkem uut viirust uuritakse, seda selgem on, et sel viirusel on mitmeid erinevaid sümptomeid, mida võib kogeda iga inimene, olenemata, kui noor või vana ta on.

22aastane ameeriklanna Amy Shircel sai samuti hiljuti teada, et ta on koroonaviirusesse nakatunud ja dokumenteeris oma päev-päevalt arenevaid sümptomeid Twitteri säutsude vahendusel, et hoiatada inimesi, et ka 20ndates noored inimesed ei ole selle viiruse karmide mõjude eest kaitstud, vahendab LadBible.

“Ma olen 22 ja mul on Covid-19. Uskuge mind — te EI taha sellesse nakatuda,” säutsus Amy. “Loodetavasti aitab minu kogemus teil (päriselt ka) kodus püsida.”

Amy jätkas selgitustööd, avaldades iga päev, kuidas ta end parasjagu tunneb. Kui alguses olid tal gripile omased sümptomid — palavik, kerge köha, külmavärinad, peavalu, nohu -, siis kolmandal päeval hakkas ta oksendama ning neljandal päeval sai teada, et ta Covid-19 test oli positiivne. “Mul tekkisid hingamisraskused,” avaldas naine. “Olin nõrk ja mul oli pea 39-kraadine palavik, mis järjest tõusis.”

Viiendal päeval tunnistas Amy, et ta kardab päriselt, et ta elu on ohus. Kuuendal päeval lisas ta: “Ma olin nii nõrk, et ei suutnud kõndida. Ma roomasin vannituppa, et oksendada.” Amy otsustas kutsuda endale kiirabi ja ta viidi haiglasse, kus ta tervist terve päeva turgutati.

Seotud lood:

“7.-11. päeva sümptomid: taas haiglas. Ma pole kunagi olnud palaviku tõttu nii nõrk ja väsinud,” säutsus Amy. “Ma kas värisesin terve päeva voodis või ärkasin üles oma enda higi loigus. Ma ei suutnud üheksa päeva süüa. Ma olin omadega täiesti läbi.”

Tänaseks on Amy tervis juba tugevam ja ta söögiisu on taastunud. Ta lõpetas oma säutsud hoiatusega, et ta ei sooviks seda diagnoosi ka oma kõige hullemale vaenlasele. “Sa ei ole võitmatu lihtsalt seetõttu, et oled 20ndates. Uskuge mind ja viibige karantiinis nagu teie elu sõltuks sellest (see võibki nii olla).”

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!