Hariv või tülgastav? Uus nukk Breast Milk Baby õpetab rinnaga toitmist juba kaheaastastele

 (8)
Hariv või tülgastav? Uus nukk Breast Milk Baby õpetab rinnaga toitmist juba kaheaastastele
Scanpix

Et innustada emasid oma lapsi rinnaga toitma on turule toodud uus nukk tulevastele emadele ehk väikelastele. Nuku nimi on Breast Milk Baby ja temaga on kaasas lapse külge kinnitatav rind, millega väike tüdruk saab oma nukukest imetada, vahendab Daily Mail.

Mänguasi on mõeldud tüdrukutele alates teisest eluaastast. Nukuga käivad kaasas rinnahoidjat meenutavad traksid, mille külge on kinnitatud “nibud”. “Emme” peab oma “titat” nende abil imetama, kusjuures nukk teeb imetamise ajal ka häälitsusi ja teda peab pärast sööki krooksutama, muidu ta hakkab nutma.

Kuigi eesmärk on nukul õilis — õpetada lastele juba varakult, et rinnaga toitmine on lapsele parim — on Breast Milk Baby turule tulek ajanud harja punaseks neil emadel, kes ei saa või ei taha imetada. Daily Mailiga jagavad oma frustratsiooni mitmed emad, kes tunnevad, et imetamise propageerijate ajupesu tulemusena suhtutakse neisse emadesse, kes toidavad oma beebisid pudelist, halvustavalt ning neile vaadatakse viltu. Samuti häirivad neid levivad jutud, et lutipudelit eelistavad emad on justkui vähem emad, armastavad oma lapsi vähem ega hooli nende tervisest je heaolust. 

Väljaandega rääkinud emad on veendunud, et Breast Milk Baby süvendab neid eelarvamusi ja valearusaamu veelgi.

Naisteka lugeja, kas sina ostaksid oma pisitütrele sellise nuku?