Kaasasündinud immuunpuudulikkusega aastane Mattias vajab luuüdi siirdamisele pääsemiseks heade eestlaste abi

 (17)
Kaasasündinud immuunpuudulikkusega aastane Mattias vajab luuüdi siirdamisele pääsemiseks heade eestlaste abi
Foto: erakogu

Kaasasündinud immuunpuudulikkusega aastane Mattias vajab tervenemiseks luuüdi siirdamist, millest osa tasub küll Eesti Haigekassa, aga ravivisiidiga kaasnevad transpordi-, kindlustus-, majutus- ja elamiskulud on pere kanda. Siinkohal tuli appi Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, kes lõi käed Jõululinn Tartuga, et läbi heategevusliku Lumepallitralli Mattiase tervenemist toetada.

Mattias on kaasasündinud immuunpuudulikkusega üheaastane poiss. Eesti arstid tegid Mattiasele uuringuid, kuid ei saanud teada, millise immuunpuudulikkuse vormiga tegu on. Ilma täpse diagnoosita ei saanud aga planeerida edasist ravi. Seepärast tuli Mattiasel minna Inglismaale Newcastle’sse uuringutele.

Sealsetel arstidel õnnestus Mattiasele täpne diagnoos leida, geneetiline ADA ensüümipuudulikkus, ning otsustati talle teha luuüdi siirdamine, mis Mattiase terveks teeb. Siirdamine toimub jaanuari algul.

Lapse uuringute, protseduuride ning haiglas viibimise eest tasub Eesti Haigekassa, kuid ravivisiidiga kaasnevad transpordi-, kindlustus-, majutus- ja elamiskulud on pere kanda. Mattiase ravivisiidiga kaasnevaid kulusid toetab Lastefond umbes 3500 euro ulatuses, kuid hetkel pole teada, kauaks Mattiase pere peab Inglismaale jääma ning seetõttu võivad kulud olla ka suuremad.

Lumepallitrall

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ühendas Jõululinn Tartuga jõud ja ootab kõiki 15. detsembril kell 13:00 osa võtma heategevuslikust Lumepallitrallist, mis toimub Tartu Raekoja platsil. Kogu Lumepallitralli tulu läheb väikese Tartumaa poisi Mattiase ravivisiidiga kaasnevate kulude katteks.

Seotud lood:

Lumepallitralli reeglid iseenesest on lihtsad:

  1. Igaüks saab endale 5 euro eest osta 3 lumepalli ehk 3 viset.
  2. Iga võistleja teeb endale ise Raekoja platsil olevast lumest võistluspallid ning viskab need läbi eri suuruses rõngaste, mille eest saab erineva arvu punkte.
  3. Neli suurima punktiskoori viskajat saavad finaali, kus võisteldakse uuesti esikolme kohtadele. Esikolmikut premeeritakse auhindadega.

Kui 15. detsembriks veel lumi maha pole sadanud, ei jää Lumepallitrall pidamata — lumi tuuakse siis kasvõi platsile kohale!
Sündmus kestab eelduslikult umbes 1,5-2h ja sõltub osalejate arvust. Külma ilma korral on võimalik Valgusküla majakesi külastada ning seal soojas olla.

Mattiase tervenemisele saab aidata kaasa, ostes Piletilevist Lumepallitralli lumepalle. Ürituse toimumispäeval saab lumepalle soetada ka kohapealt.

Ühtlasi suunas TÜ Kliinikumi Lastefond Mattiase toetuseks ka enda annetustelefoninumbrid:

Sobiva summa annetamiseks tuleks helistada vastavale annetusnumbrile:

helistades 900 5025, annetad 5€
helistades 900 5100, annetad 10€
helistades 900 5500, annetad 50€.