Kas näed probleemi? Feministid sundisid hotelli seksistliku reklaamfoto pärast vabandama

 (21)
Kas näed probleemi? Feministid sundisid hotelli seksistliku reklaamfoto pärast vabandama
Foto: Twitter/Elizabeth Redman

Austraalias asuv hotell Sofitel Brisbane langes feministide vihalaviini alla, kui avaldas soostereotüüpe peegeldava seksistliku reklaamfoto noorest paarikesest, kes hommikul hotellivoodis einestavad.

Hommikumantlitesse riietunud paarikese ees voodil on valik croissante, puuviljasalatid ja teised pagaritooted ning nad vaatavad armastavalt teineteise silmadesse, hoides käes väga erinevat sorti lugemismaterjale.

Just viimased ongi feministid närvi ajanud. Lähemalt vaadates märkad, et naise käes on Chaneli moemaja raamat ja mees loeb samal ajal kohalikku finantslehte Australian Financial Review.

Austraalia kohaliku ajalehe reporter Elizabeth Redman kritiseeris Twitteris hotelli, kirjutades pildile juurde: "Teie hommikusöök näeb isuäratav välja, aga tahtsin teile lihtsalt teada anda, et ma olen naine ja loen ka iga päev Financial Review'd."

"Oi jaa, need hotelli hommikud, kui ärkad üles, paned oma juuksed ilusasse krunni ja loed raamatut Chanelist," naljatas unistavalt üks kommentaator.

"Muidugi on puuviljakausike just temakese pool, ta ei puudutaks iial neid küpsetisi," kirjutas teine.

Sofitel Brisbane vastas omalt poolt Redmanile ja teistele kriitikutele, et nende eesmärk ei olnud kunagi sundida peale arhailisi soorolle ja mõistavad, et nad võlgnevad vihale aetud inimestele vabanduse.

Seotud lood:

Allikas: Yahoo Lifestyle