Kas naine näägutab, sest mees peksab, või mees peksab, sest naine näägutab?

 (43)
Naistevastase vägivalla eksperdid vastavad lugejate küsimustele
Kas naine näägutab, sest mees peksab, või mees peksab, sest naine näägutab?
Photo by Kat Jayne from Pexels

Naisteka lugejad said esitada küsimusi naistevastase vägivallaga tegelevatele ekspertidele ja täna vastavad nad teisele väga levinud küsimusele: kes siis ikkagi tegelikult süüdi on?

Kas naine näägutab, sest mees peksab, või mees peksab, sest naine näägutab? Väidetavalt üht ilma teiseta ei ole, vastab see tõele?

Ei vasta tõele, kuigi vägivaldsed inimesed soovivad sellist kuvandit väga propageerida. Selle argumendi taga on soov õigustada oma või oma kaaslaste käitumist. Vägivaldses suhtes olevad naised ei nääguta. Siin peab eristama väga selgelt mitte funktsioneeriva suhte ja võimusuhte, milleks vägivaldne suhe alati on. Pealegi, miks me eeldame, et kellegi sõnakasutuse mitte meeldimise puhul võib peksma hakata?

Kui naine kodus näägutab ja see hakkab tõsiselt närvidele käima, siis ei tule mehel samuti seda kannatada vaid ta saab oma probleemi rahulikus arutelus väljendada ja loodetavasti saab teine pool ka aru ning muudab oma käitumist. Kui viimane pole võimalik, siis on meie soovitus lõpetada suhe ja leida enda ellu inimene, kes austab suhet ja on samade väärtustega. Kedagi ei sunnita elama koos ja olema suhtes, mis on vaimselt piinarikas.

Vastasid MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekesus eksperdid koos Pärnu Naiste Tugikeskus MTÜ ekspertidega.

Kui vajad abi, helista kõigepealt kriisiabi telefonile 116 006!