Kas tahad julgem olla? Siis pead kiiremas korras end armastama õppima!

 (3)
Kas tahad julgem olla? Siis pead kiiremas korras end armastama õppima!
Panthermedia, Scanpix

Enamus inimesi tahaksid tihtipeale olla julgemad. Igaüks tahab aegajalt midagi uut teha, mõne vana asja ära lahendada, midagi suuremat saavutada, piirangutest läbi minna, kuid juhtub, et takerdutakse hirmudesse. Pärast enda silmis niiöelda läbikukkumist: “Näh, ma ikkagi ei julgenud,” võib saabuda kahetsus ja enesesüüdistamine. Selline muster on eluenergiale topeltkahjulik. Ennast peaks armastama tingimusteta. Ennast võiks juba ainuüksi mõtte eest proovida midagi uut ainult kiita. Hirmud, häbitunne ja enesesisene kujutluslik piinlikus teiste arvamuse ja hinnangute ees piirab elujõu avaldumist ja kasvamist väga suuremahuliselt.

Üks võimalus hirmude ja piirangutega toime tulemiseks, on õppida neid armastama, neid tänama ja nendest järk järgult läbi minema. Teine võimalus õppida julgema on kasvatada julgust! Hirmudega tegelemisel ja nende kõnetamisel on ikkagi võimalus, et nendele keskendumine annab neile toitu ning vabanemine ei toimu soovitud mahus. Kuid kui keskenduda julgusele, siis hakkab see kasvama ja sinu olemuses jääb hirmudele järjest vähem ruumi ning nad on sunnitud taanduma!

Hiljuti, pikemat aega põhjarannikul mere ääres viibides, jõudis minuni tänupalve julgusele. Täna sai see päris valmis ja jagan seda rõõmuga ka teiega. Alljärgnevat palvet võiks lugeda iga päev, mitu korda pikema perioodi vältel. Loe seda aeglustatult, tänusõnade väge endast läbi lastes. Püüa südames tunnetada julguse, elujanu ja tegutsemistahte kasvu, mis selleläbi avaldub. See mantra aitab lahti päästa kõige erinevamad piirangud ja seosed, ning mis kõige tähtsam, vabastab hirmudest.

Seotud lood:

Vabadusemantra ehk tänusõnad julgusele:

“Aitäh, et ma julgen elada,
aitäh, et ma julgen surra.
Aitäh, et ma julgen võita,
aitäh, et ma julgen kaotada,
Aitäh, et ma julgen proovida,
aitäh, et ma julgen kukkuda.
Aitäh, et ma julgen tunda häbi,
aitäh, et ma julgen minna kõigest läbi.
Aitäh, et ma julgen soovida,
aitäh, et ma julgen loobuda.
Aitäh, et ma julgen tunda tänulikkust,
aitäh, et ma julgen vastu võtta kõik hea."

Rohkem sarnaseid teemasid leiad Taavi blogist http://rahuleidjad.wordpress.com/. Head lugemist!