Palju abi oli ujumisest ning vesivõimlemisest basseinis. Kasutasin seda võimalust väikeste mööndustega kuus kuud, nii et sundisin või upitasin end taas jalgele. Tundsin end peaaegu et terve inimesena, sest lootus, see väidetavalt viimasena kaduv õlekõrs, lasi juba arvata, et alustan uut õppeaastat tavapärasel moel klassi ees.
Tahtejõud = elujõud!?
2019. aastal olen saanud ravi päevaravi vormis. Alguses oli olukord endiselt lootusrikas: verenäidud ning enesetunne paranesid kuni mai teise pooleni, kui ilmneski, et kasvajarakke on luuüdis taas 90 protsenti. Järgnesid mitu ravikuuri ja haiguse ägenemise tõttu keemiaravi.
Praegu, pärast kopsupõletikku ja iseeneslikku nimmeluumurdu, ka ligi kuu aja pikkust haiglaaega, olen kodus ning ootan, millal saab carfilzomibi-kuuriga alustada. Liigun jälle halvasti, kuid kannan korsetti ja tean teisel korral juba, mida ette võtta ning mis ohtudest hoiduda. On olnud palju mõtlemisaega, ometi võtan oma kirjutise küllap siis eesti keele ja kirjanduse õpetajale kohaselt kokku ühe lemmikpoeedi sõnadega.
Kõik läheb omasoodu
Kõik läheb omasoodu. Nii on määratud.
Kõik võivad ümbersündi oodata ja loota.
Sa vääratud vaid siis, kui oli, millelt.
Ma küsin hingamiselt, vaikuselt ja lillelt.
Ma kuulen: hinga, ole, vaata, kuula, oota.
Kõik läheb omasoodu. Nii on määratud.
Me sees on võimalused — nad on määratud.
/J. Viiding/
Elan üksi, kuid võitluses müeloomtõve vastu on mulle toeks olnud kenake hulk sõpru ning kunagisi klassikaaslasi, õe pere, sealhulgas eakas, 91-aastane isa, ja kolleegid.
Toetajaskonna jaoks on iga mu elupäev puhtaks rõõmuks.
Suur-suur tänu Vähiravifondi Kingitud Elu annetajatele!
Aitäh, head inimesed!”
Kutsume kõiki üles toetama Merle ravi sihtotstarbelise annetusega, kinkides naisele seeläbi lootust ja elupäevi. Iga euro loeb! Annetused on oodatud märksõnaga “Merle raviks”: www.kingitudelu.ee/annetajale