Klatši terviseks: on võimalik, et see pikendab su eluiga!

 (3)
Klatši terviseks: on võimalik, et see pikendab su eluiga!
Pilt on illustreerivMorgueFile

"Kas tead, kellega Maiu nädalavahetusel koos oli?" sosistab su kolleeg esimese asjana, kui esmaspäeval tööle lähed... Mida teha, kas minna klatšiga kaasa või kõndida minema? Uus uuring tõestab, et taga rääkimine ei pruugi üldse nii halb asi olla, kui arvatakse.

Nii et enne kui sa ennast klatšimise pärast halvasti tunned, mõtle sellele: 18. sajandil oli teistest inimestest nende selja taga rääkimine väga vajalik, sest ainult nii oli võimalik teada saada, keda saab usaldada ja keda mitte ning tänu sellele said tekkida väikestest seltskondadest väikesed ühiskonnad.

Inimestest rääkimine aitab meil teada saada, mis inimesed meid ümbritsevad. Uuringu juht, evolutsioonilise psühholoogia professor Robin Dunbar Oxfordi Ülikoolist ütleb, et klatšimine on kõige vitaalsem kommunikatsioonivorm ja võib mängida rolli selles, et me elaksime kauem, sest inimese sotsiaalvõrgustik mängib tema heaolu kindlustamises ülisuurt rolli.

Kas see tähendab, et sa peaksid oma bossi taga rääkima ja jagama oma parima sõbra saladusi suurele ringile? Ei, seda mitte, aga uurida maad uute inimeste kohta sinu elus on täiesti normaalne ja sul pole vaja sellepärast ennast halvasti tunda. Nii et kuula klatši ja klatši ise — muidugi mõistlikkuse piires — terviseks!

Allikas: Daily Mail