Milline on Naisteka lugejate meelest täiuslik armastus?

 (7)
Auhinnaks tantrakoolitus ja raamatud kirjastuselt Menu
Milline on Naisteka lugejate meelest täiuslik armastus?
Foto: MorgueFile

Naisteka auhinnamängule, kus palusime lugejatel kirjutada, milline on nende meelest ideaalne armastussuhe, laekus kolme päevaga neli ilusat lugu. Lugejad hindavad suhtes peamiselt turvalisust, usaldust ning muidugi piiritut armastust. Toome kõik saabunud lood ka teieni!

Auhinnamängu võidulugu saabus meile kõige esimesena ning oli ka kõige pikem ja põhjalikum. Palju õnne, Karmen, just sinule kingime võimaluse osaleda nädalavahetusel toimuval koolitusel “Kursus naistele oma sügava naiseliku väe avamiseks.”

Karmeni lugu saad lugeda siit: Täiuslik armastus: iga suhe on täpselt nii hea kui suhe iseendaga

Kuid häid mõtteid ja ilusaid lugusid saabus meile veel, avaldame needki. Kõikide siin avaldatud kirjutiste autoreid premeerime raamatutega kirjastuselt Menu.

Tema ongi see õige!

Igaühel meist on unistus leida ja hoida täiuslik suhe. Kas meil ka see kohe õnnestub või jõuame selle õigeni alles hiljem. Kohtad kedagi ja arvad, et tema ongi see õige. Oled nii armunud, et ei näe peale tema kedagi, kuigi hiljem avastad, see oli ainult hetkeline tunne. Selleks, et kestev suhe jääks, tuleb olla paindlik, et arvestada teineteisega, tema vead ei tundu nii hullud, kui märkad ka endas vigu. Suhte alguses nii öelda lihvitakse teineteise külgi ja ajapikku harjud tema harjumustega ja tema sinu. Samas just üle elatud aeg ning kokkukasvatud ja mõlemapoolselt mõistetud suhte väärtus ongi — kestmajäämine.

Seotud lood:

Mõne inimesega tekib side kohe. See ei tähenda, et see sama kergelt ka katkeb. Asi pole tegelikult selles, mis juhtub esimesel hetkel. Kõik sõltub sellest, mis juhtub edasi. Kas keegi teeb pingutusi, et
side/suhe püsiks või mitte. Ei tohiks segamini ajada ka kirge ja armastust. Mõistusesuhe on kestvam kui kirele rajatud suhe, sest kirg kaob lõpuks nagunii. Mõistusega tehtud otsused on alati targemad kui südamega tehtud. Kuid ka aastaid kestnud suhtes, on hea näha ka armastust teineteise silmis.

Oma elu armastuse leidsin 23 aastat tagasi, piisas esimesest kallistusest kui tundsin tema juures end turvaliselt. Turvalisust otsisin vist seepärast, et ise olen pärit katkisest perest, kus kasvatajaks oli ainult isa. Arvan, et ka oma tulevases mehes otsisin isale iseloomulike jooni. Ta pidi olema mehine, tugev, otsustusekindel, perekonda kaitsev, puhtust hoidev, aus jne.  Koos rajatud kodu, saadud lapsed pole meie omavahelises suhteid muutunud, pigem meie ise oleme rahulikumad, mitte enam nii tormilised kui enne. Koos käime siiani käsikäes, küll kinos, jalutamas. Arvan ka
lapsed õpivad sellest suhtest ainult head, peremudel kinnistub nende mällu — pere tähendab armastust. — Kaie

Täiuslik armastus — süda ja meeled on avatud

Täiuslikus suhtes liiguvad partnerid mööda paralleelseid teid, olles koguaeg teineteisega kontaktis ja toetades teineteist, kuid siiski tegeledes samal ajal eraldi teemadega. Pidevalt edasi arenedes nii vaimsel kui ka maisel tasandil, liiguvad partnerid teineteisele lähemale, täustades ja täiendades teineteist. Seks on kui ühine meditatsioon, mille käigus saavad kaks keha hinge üheks ning ühendavad oma ürgse väe ja jõu. 
Mees ei ole macho — ta on selge ja kaine mõtlemisega, edasipürgiv, intelligentne, viisakas, hell, tähelepanelik, kuid samas tugev, mehelik ning toetav. Mees võiks järgida oma ürgset instinkti ja eesmärki enda teel.
Täiuslik armastus ringleb kõikide vahel, kes seda vastu võtavad ning edasi kannavad. Täiuslik armastus ei pea olema kahe inimese vahel, selles grupis võivad olla kõik, kelle süda ja meeled on avatud. Kahe inimese vaheline intiimsus teeb selle tunde veelgi erilisemaks. — Grete

Armastus on kingitus ja seda tuleb hoida

Herbjørg Wassmo  on öelnud: „Armastus on kingitus. Seda tuleb hoida. See võib tulla ellu hilja või vara. See on jõud neile vähestele, kes oskavad kõike anda ja kõike vastu võtta.”

Ideaalne suhe algab kahe inimese tutvumisel. Sellele järgneb ilus periood, kui mees ja naine õppivad tundma üksteist, veedavad ilmelisi hetki koos kuni otsustavad kokku kolida,et veeta iga minut oma kallimaga. Just siis mõistavad nad, et armastavad üksteist  nii, et ei suuda elada ilma teineteiseta.

Iga inimene on eriline, kuid kõigis on suur hulk romantilist meeleolu. Isegi külma südamega inimene hakkab sulama ja tegema kõike, et ta armsam oleks õnnelik. Nii et kui teie mees ei ole romantiline, pole teie üksteise jaoks loodud

Mehel ja naisel peab olema palju ühist, kuid nad ei pea olema ühesugused. Ideaalne suhe on siis, kui armastajad täiendavad üksteist—moodustavad terviku.

Parim tõestus armastusest on usaldus, mis on omane, vaid tõeliselt lähedastele inimestele.Kindlasti peab olema suhes palju kannatlikust,austust üksteise vastu,hea kuulamis oskus ja üksteise mõistmine. Vaid siis saab hea suhe areneda ideaalseks.

Nagu on öelnud Herbjørg Wassmo „Armastust tuleb näha, kui see on tulnud, mitte lasta sel mööda minna. Aga kui see tahab mööda minna, siis tuleb lasta sel minna. Armastus peab olema vaba. Ainult nii saab seda alles hoida.” — Edith

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.