Naistearst: igal pool maailmas on abortide kättesaadavuse piiramine endaga kaasa toonud kannatusi ning naiste ja laste haigusi ja surma

 (39)
Mänguasi
Foto: Anni Õnneleid

Intervjuus Eesti Päevalehele ütles naistearstide seltsi president Made Laanpere, et abortide kättesaadavuse piiramise tõttu kannataksid eelkõige kõige haavatavamad inimesed.

Kui kättesaadavust piirataks ja aborti tehes peaks soovija selle kinni maksma, siis mis muutuks?

Kannataksid kõige haavatavamad inimesed, kel on majanduslikud raskused ja kes ei suuda selle eest maksta. Võimalik, et tekib ka põrandaalune ja kriminaalne aborditurg.

See rühm inimesi, keda see puudutab, on tõesti haavatav: teismelised, hüljatud lapsed, koduvägivalla all kannatavad naised. Töötavad naised/pered saavad suure tõenäosusega raha kokku, nende jaoks pole oluline, kas abort maksab 17 või 117 eurot. Arvamus, et see paneb kedagi mõtlema, ei ole rumal, vaid ohtlik. Need on läbimängitud stsenaariumid ja kahjuks mõnes riigis ka tänapäev - alates abordi täielikust keelust kuni erinevate piiranguteni. Igal pool maailmas on see endaga kaasa toonud kannatusi ning naiste ja laste haigusi ja surma.

Loe pikka intervjuud Eesti Päevalehest!