Paksude eestkõneleja, kes saab iga päev tapmisähvardusi, imestab: miks ei või inimene paks olla ja oma kehast rõõmu tunda?

 (71)
Avalda arvamust!
Paksude eestkõneleja, kes saab iga päev tapmisähvardusi, imestab: miks ei või inimene paks olla ja oma kehast rõõmu tunda?
Foto: Instagram

26aastane Danielle Galvini Instagrami konto, kus ta võitleb paksude diskrimineerimise vastu ning innustab ja julgustab ülekaalulisi inimesi oma keha üle rõõmu tundma, on kogunud üle 100000 jälgija - järelikult läheb tema sõnum paljudele korda. Paraku saavad tema ülimalt positiivsed sõnumid väga julma ja negatiivset tagasisidet ning Danielle peab iga päev tegelema tema suunas tulevate tapmisähvardustega.

Danielle`i põhisõnum on, et igal inimesel on õigus olla paks ning see, et meile surutakse peale haiglaslikult kõhna välimust ja nõutakse saledat figuuri, on lihtsalt vale. Ka paksul naisel on õigus tunda end ilusa ja atraktiivsena, ja kui mitte seda, siis vähemalt on tal õigus käia tänaval ja ujulas nii, et keegi teda ei vahi ega solva.

Danielle`i enda võitlus kehakaaluga algas juba lapsepõlves. Enda sõnul ei ole ta kunagi olnud peenike, pigem alati ülekaalus ning selle tõttu depressioonis. Vanemad soovitasid tal 11aastaselt eratreener võtta ja tõsiselt kaalulangetusega tegelema hakata. Kogu kehakaalutralli tulemusena tekkisid naisel toitumishäired ning stress ja depressioon süvenesid. 18aastaselt jõudis ta psühholoogi juurde, kes aitas tal oma peas selgust saada ning siis avas ta ka oma Instagrami konto, et aidata teistel samasuguste probleemidega maadlejatel kiiremini abi leida.

Naine otsustas, et paks olla on okei ja et paksudel on samasugune õigus käia rannas, kanda bikiine ja liibuvaid riideid ning tunda end kaunina kui alakaalulistel ja seda sõnumit ta nüüd läbi Instagrami maailmale levitabki.

Seotud lood:

Kahjuks tuleb noorel naisel aga igapäevaselt rinda pista tapmisähvardustega, sest internetitrollid ei paista mõistvat, et igal inimesel on õigus olla õnnelik just sellisena nagu ta on. Ülekaalu peetakse jätkuvalt häbiasjaks ning pakse on justkui okei ja normaalne alandada ja mõnitada. “Mu postituste alla ilmuvad sajad kommentaarid, kus öeldakse, et mind tuleks ära tappa või ära vägistada, sest paks olla on kole ja paksuna ei tohi ma oma keha avalikult näidata,” ütleb naine.

View this post on Instagram

🍕 when fitness, health or as they call themselves “balanced body positivity” accounts shame me they usually use this photo collection. SEE SHE EATS LIKE A PIGGY NO WONDER SHE IS FAT. SEE SHE SAYS SHE HAS RECOVERED FROM AN EATING DISORDER BUT BINGE EATING IS A DISORDER SO. Want to know how I feel? Well you follow me so probably. I feel like this WHY IN HEAVENLY FUCK DO PEOPLE CARE SO MUCH ABOUT WHAT FAT PEOPLE DO, EAT, WEAR AND SAY. In the classic words of Mariah Carey ‘Why you so obsessed with me?!’ Here’s where you should know whether or not you actually respect fat people or not. If you look at a photo of a fat person and wonder hrrmm I wonder why they are fat? That’s fucked up. Fat people like thin people are all diverse and varied. Some people’s bodies are like that because of duh diversity, some people because of their diets and lifestyle, some people because of health issues out of their control, some people just are fat. HOWEVER WHY THE FUCK DOES ANYONE CARE WHAT PEOPLE WEIGH OR WHY THEY WEIGH THAT?! If you care so much about “health” do you also text your thin friends about their sleep schedule or hold interventions for thin friends who have stressful jobs. I AM SO SICK OF THE THINLY VEILED FAT FUCKING PHOBIA AND DOUBLE STANDARD. If this photo above featured a thin girl people would be “Yass girling” and men would say “I love a real women who eats” that is fat phobia. So here’s me enjoying the fuck out of a pizza and sick of arguing with fat phobic fucks on the internet who say I’ve taken body positivity too far ... you ain’t seen nothing yet SUSAN. (Fabulous shirt from an amazing WOC owned shop @fat.mermaids ) 🖕🏻 #fatactivist #fatactivism #pizza #bodypositive #fuckfatphobiamasqueradingashealth

A post shared by Dani Adriana (@iamdaniadriana) on

Need ähvardused tulevad seetõttu, et inimestele on pähe taotud üks konkreetne elu- ja ilumudel: sa pead olema peenike, et olla tervislik, terve ja õnnelik. Inimestel on paksude kohta nii palju eelarvamusi ja ka valearvamusi ning neid ei kardeta välja öelda.

“Minu eesmärk on, et inimesed hakkaksid mõistma seda, et ka paksud inimesed on eelkõige inimesed, neil on samasugused õigused nagu peenikestel ning soovin kõige rohkem seda, et paksu inimese iseloomu, võimete ja elustiili osas ei tehtaks järeldusi ainult tema välimuse pinnal,” selgitab naine.

Avalda ka sina arvamust!