Pimedad õhtud on käes! Viis igapäevast eset, mida saad kasutada enesekaitseks

 (62)
Pimedad õhtud on käes! Viis igapäevast eset, mida saad kasutada enesekaitseks
Foto: Ilmar Saabas

Võid täbarasse olukorda sattuda täiesti ootamatult ja kui sa pole just enesekaitset õppinud, oled sel hetkel täiesti abitu. Ole mureta — kui sa oled naine, on sul tõenäoliselt ka käekott ja kui sul on käekott, võid leida sealt nii mõndagi, mis aitab ohuolukorrast edukalt välja tulla. Et sa ei peaks kotiluku kallal pusides kaotajaks jääma, soovitame vajaliku eseme välja võtta juba enne, kui hakkad pimedas üksinda majade vahel seiklema.

Võtmed
Võta võtmed niimoodi pihku, et võtme ots vaataks kahe sõrme vahelt välja. Nii toimib see põhimõtteliselt nagu nüri nuga — tõsi, see pole just leebeim relv, aga antud olukorras on vaja teha kõik mis võimalik, et end päästa.

Parfüüm/juukselakk
Toimivad nagu leebe pipragaas — piserda seda talle silma ja pista punuma.

Kingakonts
Kontsi kandvatele naistele tükivad ligi vaid need pahalased, kes pole kunagi kontsavalu tunda saanud…

Käekott
Kotile korralikult hoogu andes, võid anda sellega korraliku obaduse. Rasked esemed kotis ja metallist detailid selle peal tulevad kasuks!

Pikad küüned
Oled märganud, milliste hirmunud silmadega mehed mõnikord naiste pikki küüsi vaatavad? On aeg sellele hirmule alus panna — löö küüned ründajale nii tugevasti näkku kui võimalik.

Kallis naine, milliseid enesekaitsevahendeid sa veel soovitada oskaksid? Kas oled kunagi pidanud kellegi peal enesekaitsevõtteid kasutama?