Eeltoodule lisaks arvestatakse veel mitmeid teisi olulisi tegureid, mis on olulised ravimite hinnakujundamisel. Mõjurid on toodud alloleval joonisel. Näiteks kui sama haigusseisundi raviks on olemas palju erinevaid ravimeid, siis tõenäoline, et uus ravim ei ole kõrgema hinnaga, vaid seda müüakse hinnaga, mis on võrreldav juba kasutusel olevate ravimitega.
Samuti võetakse hinna määramisel arvesse seda, kas uue ravimi abil on võimalik vähendada vajadust mõne teise meditsiinilise protseduuri, operatsiooni või haiglaravi järele. Ravimid, mis vähendavad kulukaid operatsioone, haiglas viibimise vajadust ja arstikülastusi, hinnatakse sageli kõrgemalt, sest nad võimaldavad nii patsientidele kui ka ravirahastajatele mugavamaid lahendusi ja kokkuhoidu.
Ravimite väärtust hinnatakse kõrgemalt, kui need aitavad elusid pikendada või isegi päästa. Ravimite hindu mõjutab ka konkurents. Iga ravimitootja eesmärk on lisaks patsientide elu parandamisele ka püsiva käibe tagamine, et kindlustada firmale jätkusuutlik toimimine. Ravimite hinnakujundus on keeruline ja vale hinna valimine võib olla kahjulik nii tootjale, kui ka ravimit ootavale haigele.
Ravimile hind mõjutab selle võimalust erinevates riikides õigel ajal õige patsiendini jõuda. Kui näiteks ravimi hind on liiga kõrge, võivad rahastajad keelduda seda hüvitamast või arstid ei pruugi seda välja kirjutada. Nad võivad uskuda, et ravim ei ole oma hinda väärt, sest pakub liiga vähe kasu, et õigustada oma maksumust. Teisest küljest, kui ravimit hinnatakse liiga odavaks, võivad arstid järeldada, et see on vähem efektiivne, kui juba olemasolev kallim ravim. Ka arvestatakse hindade kujundamisel riikide majanduslikku võimekust ning sarnaste riikide puhul eeldatakse võimekust maksta sarnast hinda.