
Mu armas Mees, kirjutan sulle oma noore ea raskeimatest katsumustest, mis jätsid hinge omad armid, kuigi tulin nendest välja elusana ja tugevamana kui enne.
Igaüks teab, mis on vägivald. Kui ta ise pole sellega otseselt kokku puutunud, siis kaudselt ikka, kasvõi filme vaadates. Aga seda, et filmi-vägivald või õudusunenägu su pärisellu tungib ja seda halastamatult laastama asub, usuvad vähesed.
Kurjusega puutusin kokku juba noorena ning oma naiivsuses arvasin, et koolikiusamine on kõige hullem, mis saab üldse olla. Olin loonud oma roosamanna-maailma ega aimanud, et väljaspool kodu on ootamas veel hullemaid ohtusid.
Elu polegi alati roosamanna, vaid mõnikord hoopis kibe mõrumandel. Tugevamatest inimestest võib see teha veel tugevamad, nõrgad võib aga hävitada või jätta hinge lahtised haavad terveks eluks.
Sulle siin endast kui naisest kirjutades ei saa ma minna mööda oma elu kohutavaimast kogemusest.
Õnneks pole see kogemus võtnud minult ära peamist: võimet armastada ja olla armastatud.
”Võin öelda, et kuigi mehed tegid mulle haiget, armastan ma ikkagi meessugu.
Armastan sind, kallis Mees!
Sina ju esindadki tervet meessugu. Kuigi need katsumused, millest kohe kirjutan, oleks võinud mu hinge igaveseks hävitada, ei ole ma meessoo peale vihane. Võib-olla olen lihtsalt hingelt tugevam kui paljud minu saatusekaaslased. Mis ei tapa, teeb tugevaks, ütleb vanasõna. Minu puhul see kehtib. Koolikiusamine psühholoogilise terrorina ja kodune vitsahirm olid lausa peasilitus selle kõrval, mida elu mulle hiljem ette ladus.
Olin noor ja süütu 19-aastane naine, kui sattusin Tartusse õppima. Otsisin oma teed nagu kõik noored selles vanuses. Tartus suhtlesin ühe tuttava neiuga. Ta oli ilus naine ja tema ümber tiirles palju mehi. Paraku suurem osa nendest meestest, kellega ta suhtles, olid kahtlased tüübid ja mõni neist oli suisa kriminaalse taustaga, mis hõlmas ka endisi vangist tulnud retsidiviste. Alguses ei teadnud ma sellest midagi.
Mõnikord kutsus ta mind oma pidudele kaasa ja kuna mina pidasin teda naiivselt oma sõbrannaks, siis läksingi. Ühel peol heitis mulle silma üks välimuselt nägus mees. Me rääkisime ja tantsisime ning esmapilgul ei paistnud midagi kahtlast olevat. Ta oli minust vanem ja nagu hiljem selgus, ka abielus mitme lapse isa.