Vähiravifond küsib: kui palju on "väärt" fondi toel inimestele antav lootus? Teadmine, et kõik ei ole läbi?

 (7)
Vähiravifond küsib: kui palju on "väärt" fondi toel inimestele antav lootus? Teadmine, et kõik ei ole läbi?
Foto: Kingitud Elu Facebook

Mõnikord kritiseeritakse vähiravifondi tööd argumendiga, et me — kui nüüd reljeefselt väljenduda — kulutame kosmilisi summasid niikuinii varsti hinge heitvate inimeste elupiinade pikendamiseks. Arvatakse, et see kõik ei ole seda väärt. Aga kes ütleb, kui palju on õigupoolest “väärt” fondi toel inimestele antav lootus? Teadmine, et kõik ei ole läbi.

Või mis on inimeste elu "õiglane hind", küsib fond Facebooki lehel.

Fond ei saa kellelegi garanteerida elupäevi ega tervist. Aga me saame kõikidele tagada võimaluse proovida parimat ravi, mida teadus pakub. Usume ja oleme kogenud, et sünnivad imed, mis "kuluefektiivsuse excelisse" ei mahu.

Statistika järgi elavad 35-40 protsenti fondi abisaajatest tänu annetajate toetusele vähemalt ühe lisa eluaasta. Sageli mitu.
Aga võib minna veel palju paremini.

Näiteks pildil oleval 8-aastasel Annabelil ja 6-aastasel Taurisel (poiss pildil ei ole tegelikult Tauris, vaid üks sarnane elurõõmus poisiklutt) oli agressiivne neuroblastoom. Vähiravifond toetas laste ravi ja nüüd on mõlemad haigusest vabad.

Aga 52-aastane põlvalanna Anika, keda toetasime aastaid tagasi rinnavähiravis, kirjutas meile äsja:
"Käisin regulaarsel uuringul. Jätkuvalt olen vähivaba, käin tööl ja vajadusel ikka alati abivalmis vanaema. Tohutud tänud fondile ja annetajatele. Aitäh, et olemas olete! Jõudu teile ja palju heldeid annetajaid ning kingitud elupäevi!"

Seotud lood:

Rääkimata kümnetest ja kümnetest inimestest, kes on saanud tänu fondi annetajatele oma elule "mitu korrust" juurde.

PS Kui palju peaks iga eestimaalane annetusena panustama selleks, et kõikidele abivajajatele oleks tagatud õigeaegselt tasemel vähiravi?

Fondi 2018.aasta näitel kõigest 2 eurot.