VIDEO: Kaheaastane kangelane kutsus ise kiirabi ja päästis oma ema elu!

 (38)

Kaheaastane Riley Ward on tõeline kangelane! Kui tema ema Dana haigestus ning teadvusetuna põrandale varises, võttis väike Riley telefoni ja helistas hädaabisse. Õnneks võtsid häirekeskuse töötajad mudilase teadet, et emme kukkus põrandale, piisavalt tõsiselt ning kiirustasid kohale. See päästis Dana elu!

Riley otsustav ja kiire tegutsemine näitab seda, et kunagi pole liiga vara lastele ohutusest rääkida. Dana ütleb videos, et ka talle õpetati juba päris väikesena, et kui laps ei saa ema ja isaga ühendust, neil on midagi viga või laps kardab, tuleb helistada hädaabisse! Ta paneb kõikidele lapsevanematele südamele, et lastele tuleb juva väga varakult selgeks õpetada, kuidas telefonil hädaabinumbrit valida ja muidugi tuleb rõhutada ka seda, et telefon ja hädaabinumber ei ole lollitamiseks.
“See, et Riley suutis meie õpetussõnad ohuolukorras ellu viia, paneb mind muidugi väga suurt uhkust tundma,” kiidab ema.

Õppetund meile kõigile: kaheaastane ei ole liiga väike! Õpetage oma lastele, kuidas vajalikul hetkel abi kutsuda — kuidas numbrit valida ja mida öelda, see võib päästa ka teie elu!