VIDEO | Pärnu naiste varjupaiga juht Margo Orupõld: tuleb hakata reageerima ka sellele, kui aknale ilmub sõna "appi"

 (18)

Teisipäevane Eesti Päevaleht kirjutas, et välisriikide kogemused näitavad, et isolatsiooni ajal esineb koduvägivalda rohkem ning Eestis kardetakse sama. Pärnu naiste varjupaiga juht Margo Orupõld aitab mõista, miks see nii on ja paneb kõigile inimestele südamele, et kui naaberkodust tõesti kostub ebatavalisi hääli ja karjumist, ei tohiks praegu rohkem kui kunagi varem sellest mööda vaadata.

"Abi tuleb ikkagi kutsuda. Kui asi on inetu, siis tuleb abi kutsuda, aga rohkem ma pööraks ikkagi tähelepanu nendele teistele inimestele, kas naabritele või sugulastele," sõnab Orupõld. "Nüüd on see koht, et tuleb võib-olla ikkagi ise ka vähe julgemalt sekkuda sellistesse olukordadesse."

Vaata videost, millised ohud varitsevad karantiinis olevat naist, kelle mees on vägivaldne ja kuidas ta üleüldse end kaitsta saab.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!