VIDEO | Ränka haigust põdev Janno Puusepp saab nüüd suu kõrvuni naeratada: see on meeletu au, et mul on hambad suus


Janno Puusepp
Janno PuuseppFoto: Anni Õnneleid

Ränka haigust tsüstilist fibroosi põdev Janno Puusepp avaldas aasta viimasel päeval oma Facebooki lehel pika tänuvideo, sest peale kaht pikka aastat on ta lõpuks ometi hambad suhu saanud ja saab nüüd suu kõrvuni naeratada.

Janno avaldab heameelt, sest nii paljud inimesed aitasid kaasa, et ta saaks endale kaunid hambad suhu, aga samas tunnistab ta, et ta ei suuda siiani uskuda, et keegi korraldas lausa kampaania, et tema saaks endale hambad. "Mõtlesin, et ma ei ole ju sellist asja ära teeninud? Miks keegi peaks mulle lihtsalt heast peast raha andma, et ma saaksin hambad suhu? Ja tegelikult ei tunne ma ka praegu, et oleksin selle kuidagi ära teeninud," selgitab Puusepp. "See on meeletu au, aga siin ma olen, kaks aastat hiljem, mul on hambad suus ja ma saan suure suuga naeratada. Kuigi ma olen siuke kulm kortsus mõtleja, kes väga ei naerata, olen märganud, et ajan juba suud rohkem lahti."

Janno tunnistab, et ta on tulemusega väga rahul ja tänab teise seas ka Eesti Vabariigi presidenti, sest just avalik kiri Kersti Kaljulaidile pani kampaania, et talle hambad suhu saaks, lumepallina liikuma. "Ma ei tea, kas ta mu kirja luges, aga ma tervitan teda," ütleb mees ja saadab presidendile ka sünnipäevasoovid. "Ja muidugi pean tänama teid, inimesed, sest alles hiljuti oli üks artikkel, et eestlased annetavad abivajajatele vaid pühade ajal. Ei ole nii. Tegelikult, kui me võtame aastat kokku, siis on ju annetatud läbi aasta. Väga palju inimesi on tänu Eesti rahvale abi saanud."

Seotud lood:

Loe ka: Ränka haigust põdev Janno Puusepp presidendile: süsteem, mida reklaamiti kui taevamannat, on kolinal kokku kukkunud, jättes paljud inimesed lihtsalt ilma raha ja abita