Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
uus teema vererõhust

riina 02. aprill 2013, kl 11.35
aru ma ei saa, siin foorumis inimesed käivad rõhkudega 229/134 ja 180/100, sööte igasuguseid rohtusid ja ikka ei aita nagu või? ma saan aru, et iga ravimi toime erinevatele inimestele on erinev, aga kui foorumlased kirjutavad et neil sellised rõhud KOGU AEG, siis milles on vahe nendel kes võtavad rohtu ja nendel kes ei võta.
Kas rohi hoiab isegi nii suurte näitajatega ära halvima või on eesmärgiks ikkagi numbrite vähendamine?
minu arst tahab mulle rohtu kirjutada, minul 140/95 ja ka ähvardab et kohe hakkan surema, sest infarkt ja insult on kohe tulemas.
kuidas teie siis kõrge vererõhuga elate?
et kui rohi sees, siis võib olla ka nii kõrge vererõhk ja midagi ei juhtu?
aga kuna mina rohtu ei võta, siis minul juba suur oht jah?

appiiii 02. aprill 2013, kl 11.38
Kõige paremini mõjub tervislik toitumine. Vererõhku ja kolesterooli saab väga edukalt kontrolli all hoida ainult toitumise abil. Pole mingi keemiat vaja.

just 02. aprill 2013, kl 12.44
jäta paar päeva söömata, joo puhast vett ja peaks toimima.

johanna 02. aprill 2013, kl 15.30
see vererõhk on täiesti normaalne, Euroopas on piiriks 150 ja 90, ning ravima hakatakse vererõhku siis kui see on pidevalt üle 150-ne, nii et meie arstid on liiga kärmed ravimeid kirjutama, miks,see jäägu nende südametunnistusele, aga iniemsed peavad ise targad olema ning ise ka uurima, millise dnäidud on kõrged ja millistega tuleks hakata ravima, sest ükski ravim ei ole ohutu, ning tihti kahjustab inimest rohkem kui haigus ise kahjustaks,,,seega ettevaatust igasuguste ravidega alustamisega

riina 02. aprill 2013, kl 16.45
mul kardioloogi juures väga kõrge isegi 180/105 aga ma olen seal millegipärast meeletult pabinas.
ma kardan üldse väga arste, kõiki peale perearsti.
tema kabinetis ja kodus on ikka tunduvalt vähem.
kardioloog ei usu, et närveerimisest.
aga ma ju ise tunnen, ma juba tema ukse taga lähen nii endast välja ja mitte miski aita.
ma ei tunne midagi halba, ei iivelda, ei valuta pea. aga niikui vaja tema juurde minna kontrolli nii kohe viskab üles.

sedaet 02. aprill 2013, kl 16.58
see on niinimetatud "valge kitli sündroom",imelik,et arstid seda ei tunnista...vererõhk peab päris kõrge olema,kui tunda annab.kellel kogu aeg kõrge on,ei tunnegi.mul abikaasal kogu aeg kõrge(juba aastaid),alatasa unustab tabletid võtmata,kogu aeg tuleta talle meelde.endal vererõhk 120/90-kardioloog käsib tablette võtta,sest "kontsentratsioon peab veres olema" .muidugi-olen ka infarkti läbi elanud,aga sel ajal kaalusin 20 kilo rohkem ja vererõhk oli ka 150/100.saa neist arstidest siis aru....

nii on 02. aprill 2013, kl 18.43
Valge kitli sündroom võib tõsta süstoolset rõhku, see on see esimene number. Diastoolne rõhk ei tõuse närveerimisest ja see number on sul kõrge jah, usu ikka arsti.

Veela 02. aprill 2013, kl 20.48
Valge kitli sünroom võib tõsta nii ülemist kui alumist rõhku. Inimesed on erinevad ja ei ole alati nii, et erutudes tõuseb kindlasti vaid süstoolne.
Üldiselt tuleks teha 24-tunni monitooring, siis saaks pildi selgeks.

aga mida näitab see alumine rõhk 02. aprill 2013, kl 21.58
Minu mehel ka kõrge vererõhk, aga tal see alumine number ka kõrge minu arust, no näiteks 145/ 105, üleüldse alumine ikka 90 kanti või üle 100 isegi.
Ja imelik on see, et näiteks ärkab hommikul väljapuhanuna ja rõhk kõrge, paar tundi hiljem, olles liikunud ja töötanud juba, on liiga madal. Rohud võtab koheselt peale ärkamist, nii et esimese mõõtmise ajaks need kah võetud. Üldse kõigub rõhk pidevalt, olles kord üle 160 ülemine ja siis 110 kandis. Kuidagi korda ei saa, ei tea enam, mis teha.

seda et 02. aprill 2013, kl 22.04
alumine rõhk on südamerõhk.vererõhurohud on soovitav õhtuti võtta.ja näiteks südameaspiriinkah õhtuti.sellele pikk seletus,mis täpselt öösel rõhuga toimub,ei viitsi kirjutada,aga soovitatav võtta õhtuti.

MÕTLES see õige mees 03. aprill 2013, kl 10.27
KÜSIMUS RIINALE ???
KAUA SEE VERE--RÕHK SIND KIMBUTAB,,, JA KUI
NOOR TE OLETE,,!!MINUL SAMA LUGU ,, PEREARST KIRJUTAB,,AGA RAVIMID EI MÕJU,, ,,MIDA JÄLLE JÄRGMINE KORD KIRJUTAB ,,EI TEA..
KUI VIITSID SIIS KIRJUTA,, EGA RIINA ÖÖ--TÖÖL EI PEA OLEMA ,,VÕI VAREM TÖÖTASID ÖÖTUNDIDEL..

riina 03. aprill 2013, kl 10.44
kimbutab 20 aastaselt saadik, seega juba 25 aastat.
öötööl ei käi. päevatöö aga kuna töö meeldib, siis eriti mitte pingeline.
aga jah arste nähes juba viskab üles.
vahepeal ei saanud ka ise kodus rahulikult mõõta, sest rahulikku olekut ei olnud, niikui aparaati nägin.
mul selline käsivarre aparaat, mida ise pumpan teise käega.
siis unustasin mingiks pooleks aastaks mõõtmise lihtsalt teadlikult ära. mõtlesin et kui niipalju maha rahunen et aparaat enam närvi ei aja, siis mõõdan uuesti.
tulemus püsivalt sama 140/90 või 95 ja nii noorusest saadik.

riina 03. aprill 2013, kl 10.51
minu kardioloog juba mind teab sest käin kogu see aeg ühe ja sama arsti juures.
tema enam närvi ei lähe kui mul kabinetis 180/105 näiteks.
saadab ukse taha ja käseb rahuneda või annab rahusti keele alla ja mõõdab mingil ajal uuestipole võimatu et peale rahustit on veel kõrgem ja alles koju jõudes tunnen, et nüüd langes kolinal.
aga iseennast ajab ikka närvi küll, et justkui nagu on ja nagu ei ole ka midagi viga.
vererõhuhaigust ei ole diagnoositud, aga ärevushäire ja paanikahood küll.
ja kaardil on suurelt kirjas - ülilabiilse närvisüsteemiga.
ise ei saagi aru, et olen närvihaige, eranditult arsti juures käik ajab närvi, muidu väga harva, kui mind just midagi eriliselt endast välja ei aja, ema matuste ajal oli kriis 240/140 ja rahusti keele alla emos jälle aitas.
aga mõni arst, kelle juurde "kogemata" satun, läheb ikka eriliselt paanikasse, et nii kaua jaman vererõhuga ja et kohe hakkan surema.
Võib olla on tal õigus, aga katsun siiski usaldada natuke oma sisetunnet, enesetunnet ja kardioloogi.
iial ei tea, kui ikka ei ole organismis mitte mingit muud viga leitud aastakümnete "vererõhuhaiguse" korral, siis ei saa see ju "päris" haigus olla või kuidas?
tean ühte naisterahvast minuga samast linnast, kellel tavaline vererõhk 260/120 ja sealt alla ei lähe mitte mingi nipiga. käib tööl ja elab tavalist elu.
olin temaga koos haiglas ja jube naljakas oli vaadata, kuidas noorukesed praktikandid läksid pabinasse, et nii kõrge rõhk et tavaaparaat ei näidanudki. Siis oli tal peaaegu 300, aga need aparaadid vist näitavad kuni 280.
no ja selle 300-ga toodi tädi haiglasse, aga välja kirjutati 235/125 kui ma nüüd ei eksi oma mäluga.
sest allapoole lihtsalt ei läinudki....

moi 03. aprill 2013, kl 10.56
Olen ka selle haiguse küüsis. Vahepeal on koos rohuga kõik normaalne, rohi nagu hoiaks kõik paigas, siis hetkeliselt viskab ülesse, tavaliselt ülemise rõhu, kui võtan mõned rahustavad tilgad on jälle all. Vahetati rohtu , aga tulemus ikka sama. Rogi peal juba 8 aastat, aga ma enam ei teagi , mida teha. Rohu võtmist ära jätta ka ei julge ja diagnoos ongi ainult vererõhu haigus, mitte süda ega neerud, ega kilpnääre, ega kolesterool. Olen tegelikult surmani tüdinenud abi otsimisest , sest ei perearst ega kardioloog ka ei tea mida teha. Ütlevad et võtagi rahustit kui rõhk jupsib. Ela pideva hirmu all, sest korra kuus või kahes toimub ikka tõus. Muuseas mina tunnen tõusu 155 täielikult ära ilma mõõtmata.

riina 03. aprill 2013, kl 11.19
no mina tunnen 240-se ära, aga alla seda on ainult õige tsipake paha olla.
ükskord kiirabi andis vist norvaskist poole rõhuga 180/100 ja poole tunni pärast oli mul 110/55 ja nii halb oli olla, südakloppis 130 lööki ja pea käis hullult ringi, oksendasin ja olin näost roheline. iga paari minuti tagant pissisin hullult ja lõpuks oli keel suulakke kinni kuivamas. olin tookord emos üle 8 tunni ja arstid käskisid mul rohtudega ettevaatlik olla.
sealtmaalt ei julgegi enam ühtegi rohtu tarvitada, ka mitte süütuid palavikurohtusid.
selle peale ütles minu kardioloog et ärge laske ennast arstidel ära tappa. kui teie jaoks 140 on normaalne, siis katsuge hakkama saada.
aga hirm istub ikka natuke sees, et kuidas sellega siis ikka on, kas korrapäraselt rohtu võttev kõrge vererõhk on vähem ohtlikum kui rohtu mittevõttev samakõrge vererõhk.
kas asi on rõhus või rohus endas? kas rohi kisub alla vererõhu väärtuse või on rohust muudmoodi abi?
vot seda ei ole mulle keegi kunagi rääkinud ega selgitanud.

Verine Rõhk 03. aprill 2013, kl 15.30
Aga kas on vererõhutõstmiseks ka mingit medikamenti või või siis ainult kohvi.

elise 03. aprill 2013, kl 16.54
ei ole normaalne, et 140/95
alumine näit on ohtlikult körge, kuid arst teab, mis rohtu selle tarvis vötta, kui sa ise ei pea just dieeti vms.muud tervistavat toitumist.kui oled ena heaks köik teinud, siis tulebki rohu peale minna, et veresooned laieneksid ja hapnik pääseks korralikult ringlema.vbl. on sul kolesterooli probleem? köike saab analüüsidega kindlaks teha, kuid alumine näit näitabki, et sul väljahingates pole öige kogus hapnikku.
madala röhuga ei olegi peaaegu ravimit olemas, hoiduge arooniamahlast, mis viib kiiresti röhu alla, aspiriin on mölemi korral vastunäidustatud.

madal rõhk 03. aprill 2013, kl 17.09
Minu õde joob madala rõhuga teatud kangusega rohelist teed ja vahel lausa närib kohviube. Isegi väike konjak tõstab temal vererõhku, mõnel võib aga langetada, kõik oleneb inimesest.

hüpertoonik elisele 03. aprill 2013, kl 18.58
oled sa psühhiliselt haige inimene või? 140/95 on veel täiesti normaalne rõhk, alles sellelst alates hakati veel kümnekonna aasta eest üldse kõrgenenud rõhku lugema. kust sinusugused inimesed välja tulevad või oled ravimifirmade diiler? jajaa, praegu tahetakse küll, et surmani oleks 120/80, aga mina küll pole kindel, palju selles teoorias ärihuvid mängus on. ja räägi nüüd koesteroolrohtudest ka, millega maksa normaalne funktsioneerimine täiesti p... keeratakse...

kõigile paanitsejataele. vererõhk kõigubki, see on normaalne. kui olete närvis, kui on füüsiline pingutus. põhiline, et rahulikus olekus tagasi normaaleks langeks. alustage sellest, et tehke endile vererõhu mõõtmise päevik. parem on, kui mõõdab kaaslane, ise mõõtes võite kõrgema tulemuse saada. enne mõõtmist vähemalt veerand tundi lõõgastuge. kuulake head muusikat, lugege mõnusat raamatut. mõõtke rõhku igal päeval, nii saate parema pildi. kui on aega, siis nii hommikul kui õhtul. kui ikka on tulemuseks kõrged näidud, siis nõudke perearstilt aparaati, mis mõõdaks rõhku ööpeva jooksul iga tunni järel. alles siis saate otsustada, kas tegu on tegelikult probleemiga.
veelkord, see, et vererõhk tõuseb pingesituatsioonis, on normaalne. kui pärast normaalne rõhk taastub. siis EI pea rohtusid kasutama. rohtusid peab kasutama, kui rõhk on pidevalt liiga kõrge.

kusjuures, keegi siin enne kirjutas, et tal (arsti juures)peale rohu manustamist võttis rõhu ülimadalaks. selline asi on üliohtlik, ohtlikum kui lihtsalt kõrge rõhk. niimoodi insuldi saategi. kiirabiarst peaks seda ometi teadma.

veelkord, kõrge rõhuga lihtsalt rohtude söömine ei aita midagi, kui rohud ei mõju ja rõhk ikka endine. täiesti mõtetu raha raiskamine. rohtude kasutamis mõte ongi ju rõhu alandamine, kui üks rohi ei mõju, tuleb arstile öelda ja katsetada teisi kombinatsioone. lihtsalt tablette süüa ja arvata , et see aitab, on täiesti loll tegevus. tegelikult ka, tabletid mõjuvad inimestele erinevalt. minule enamus neist ei toimi, siiani pole parimat kombinatsiooni koostöös perearstiga leidnud. ning, paljudel on ka ilged kõrvalmõjud.

riina 04. aprill 2013, kl 10.07
mul on see ööpäevane aparaat olnud peal ja siis oli kirjas et püsivalt normist kõrgem , keskmine näit 135/85

ah et ise mõõtes saabki kõrgema näidu, võib olla jah, ma mõõdan kusjuures vasakult käelt, aga kas peaks mõõtma paremalt käelt nagu internetis kirjutab?
ma pole sellele enne kunagi tähelepanu pööranud.

ei saa aru elise jutust, et alumine 95 on ohtlikult kõrge. minu arust peavad näidud olema enam vähem paraja vahega, et siis ei ole eriti ohtlik.
et 190/110 on palju parem rõhk kui 190/85 sest siis jääb üleliigne rõhk kõik südamesse ja see kurnab südant väga. nii seletas mulle minu kardioloog piltlikult.

kurb muidugi et olen saanud endale külge sellise ebastabiilse vererõhu. see sama halb kui mingi naha haigus, sest nahk on kõige suurem organ, aga ega südame veresoonkond väiksem ole!
veab, kellel rõhuga probleeme üldse pole. kadestan neid

elise 04. aprill 2013, kl 10.47
ei ole ma mingi ravimüüja, kahju, et nii ägedalt söna vötad, seda veel inimese elu nimel.
95 alumist on töesti körge
ülemise ja alumise möödu vahekord on valesti. s.o. väljahingatav öhk on "haige"- madalam näit.
ülemine on ok, kuid vahe on suur, mis alumise näidu töustes vöib viia koomani-seda soovitad ? Jah ?
tösi, ülsiselt see kodune möötmine ei ole alati täpne näit, kuid haiged teavad seda isegi, et see muutub, muutub mitmetel asjaoludel, ka toitumine on üks faktoreid.
Ikka tuleks kuulata, mida sinu perearst sulle räägib ja küsige, mis need näidud tegelikkuses tähendavad.
ei möelnud, et, kui kellelgi on alumine röhk 95, siis piiri peal, teemaalgataja vahed ülemis ja aslumise osas on sassis.
rohtu tuleb vötta, kui juba alustatud, seda teab arst, katsetada mitut varianti ja leida sobiv rohi, tavaliselt perearst annabki katseajaks mingi koguse, et leida iseendale see öige.
rääkida alternatiivmeditsiinist vereröhu puhul on sama, mis teisele ajupesu teha. keegi ei räägi siin selle vastu, et jood kummelit vöi kibuvitsa, teed sidruniteed vms.-kuid vereröhu haigus on tösine ja seda tulebki vötta iseenda jaoks tösiselt-keegi teine ju ei hakka teile järele jooksma ja anuma, et äkki tahad vel möne aja elav olla...
hüpehondrik - sa oled nii tigedik, et pshhüülist laadi probleem sul, ära kasuta geneerilisi ravimeid, vaid osta originaalrohud, siis on ka körvalmöjusid vähe. eile ei ole täna ja niimoodi näebki vereröhu haigus välja, samuti ongi vahe 140/95 (alumine liig körge) südame tööd kurnav, sellest veel paar kriipsu ülesse alumist ja ongi kooma-seda soovitad, et ärgu söögu rohtu-see haigus ei taandu positiivselt möeldes...
kui sinul on ravimisega pahasti, siis on su oma suhtumine ja rohtude tarvitamine kaootiline vöi ei kuula sa üldse , mis arst sulle räägib-ise panen diagnoosi ja ise ravin, mis ette juhtub ? mulje jääb selline.hooli endast ja teistest ja ära karga kohe oma öpetust paljundama...

to hüpektoonik... 04. aprill 2013, kl 11.13
Ütlen ka sõna sekka , sest olek ka hüpertoonik.Ma ei saa aru, miks inimene jutu peale teist kohe psühhiks peab.Teiseks , kus võetakse , et peab mõõtma rõhku rahulikus oleksus, enne istuda ja siis mõõta. Enamuse ajast me ei istu ju vaid liigume , käime, närvitseme jne. Miks istumise rõhk on õigem kui tavaline elu rõhk. Anda nõu ravimitest loobumisest oma või sinu arvamuse tahtest on ikka ka jama, mis jama. Väga paljud on saanud insuldi ja alles siis hakkavad ravimeid võtma. Kahjuks ei tea ka arstid täpselt, mis on vererõhu haiguse tegelik põhjus, aga siin anda oma täielik hinnang pole ka aus, sest mõni jääbki sind kuulama.See ei ole nii tilla tölla haigus vaid elu väga palju mõjutav tervise kahjustus.

m 04. aprill 2013, kl 11.31
Minul oli tavaline vererõhk 150/95, võtsin rohtu, mingeid lisauuringud ei tehtud. Ohtlikuks arst sellist rõhku samuti ei pidanud. Aasta tagasi hakkasin aktiivselt tervisespordiga tegelema ja vererõhk on normaalne või normist isegi madalam. Mingeid vererõhu tablette ei ole samuti enam söönud. Niiet liikumine endale sobivalt valitud tempos on igati soovitatav.

elise 04. aprill 2013, kl 11.51
lp.m

väga tubli oled, sest köik söltub meie eluviisidest, öige toitumine on siiski peamine ja väga tänuväärt on sportida. eks tohtrid ju räägiivadki, millise spordiga tegeleda, millega ei tohks pingutada, pikemaajalised haiged on sellest teadlikud ja igaüks saab ainult iseenda heaks muuta oma harjumusi ja muuta tervislikku seisukorda. vöiksd siiski konsulteerida oma arstiga, kas rohtude ärajätmine oli öige, sest rohtude möjul laiendasid oma veresooni, kas nüüd saavad sooned iseseisvalt hakkama, ilmselt on nii, kui kaebusi ei ole.
aga tubli igatahes, et iseenast märkasid - see ongi peamine.
püüdke hoida tervist vöi vähemalt säilitada seda, mis hetkel on, mitte halvemuse poole.

aino 04. aprill 2013, kl 12.06
mis koomast te elise siin kirjutate, kui alumine rõhk üle 95??
ülemise ja alumise möödu vahekord on valesti. s.o. väljahingatav öhk on "haige"- madalam näit.

ja sellest lausest ei saa üldse aru, mis puutub siia "õhk"
tegu on ju vereringega ometi.

riina 04. aprill 2013, kl 12.28
minu arst on öelnud, et see kui vererõhk on pidevalt kõrge, tähendab seda et ta on kõrge nii tegevuse ajal kui rahuoleku ajal.
kui süda ei saa rahuoleku ajal kõrge vererõhu pärast puhata, siis seda on vaja ravida.
seni kuni rahuoleku ajal on vererõhk enam vähem, ei pea muretsema. nii ta ütles.
kuigi mul on endal pisike kahtlus et mina olen ka nende killast, kellel tõuseb vererõhk pingutuse ajal väga kõrgele, kuid kuna rahuolekus on näitajad piiripealsed, siis seda ravida vaja ei ole.
mulle on tehtud koormustesti südamele mitu korda. viimati oli testi lõppedes vererõhk 260/120 aga tartu professor ütles, et kogu uuringu aja ega pärast, ei tekkinud sellise vererõhu korral südames mitte mingeid muutuseid, seega ei loeta seda ohtlikuks, vähemalt mitte praegu ja mitte minu vanuses.
veel ütles se professor et niikaua kui ei ole diagnoositud mingi organi haigust või südame isheemiatõbe, niikaua ei pea otseselt minu vererõhu pärast muretsema.
aga seda öeldi mulle ja minu nätajate puhul.
igal inimesel on siiski see erinev ja kes teab, ühel hetkel on võib olla ka minu jaoks see vererõhk ohtlik, aga siis võib olla juba hilja. kuid vabatahtlikult (sest arst praegu ei käse võtta) ma rohtusid sööma ei hakka

Vererõhk 04. aprill 2013, kl 13.33
sõltub ainult ühest asjast - HINGAMISEST. Mitte midagi muud sellele ei mõju. Vaadake, inimene on selline huvitav loodustoode, et temas on vaid 5 liitrit verd, kuid tervelt 30 liitrit veresooni. KUIDAS saab see pisike vere kogus tõsta rõhku, kui tal on tegu, et üldse veresooni ära täita?
Arstid ajavad sellepärast igasugust "udu", et NEMAD EI ÕPI FÜÜSIKAT, ega mõista füüsikaseadusi. Iga kõige viletsamgi füüsik ütleb ära, et süda ei suuda üldse verd läbi keha pumbata. See pisike - paaarikümne milliliitri suurune südamevatsake peaks suutma verd lükata läbi MILJARDITE KAPILLAARIDE, kus kapillaaride diameeter on peenem, kui sealt läbimineva erütrotsüüdi diameeter. Füüsikas on olemas mõiste - hõõrdumine ja hõõrdejõud, kuid arstid seda täielikult eiravad, nagu inimkeha PEAKS alluma füüsikaseadustele. Aga veri saab vaid siis liikuda, kui veres on KÜLLALDASELT SÜSIHAPPEGAASI, kuid selle kogus sõltub AINULT hingamistüübist. Süsihappegaasi roll on kahesuguse - ühest küljest on tal suur ja tugev molekul, mis liigub veresoontes nagu "TANK" ja avab sooni muu vere osale. Teisest küljest - tal on võime muuta verd vahuks - tekitades vere isepaisumise, ehk KAVITATSIOONI, ning see kavitatsioonijõud LÜKKABKI verd soontes edasi. Südamevatsake tõmbub tegelikkuses alles siis koku, kui veri on vatsakesest JUBA LAHKUNUD, tänu süsihappe kavitatsioonijõule. Südamel on hoopis teine ülesanne - ta saadab verele järgi ELEKTROONILISED JUHTIMPULSID - kuhu ja kuidas veri peab soontes liikuma - KUS süsihappegaas peab tekitama kavitatsioonijõu jne. Süda juhib, millise koostisega veri ja kuhu läheb. Selle tõttu ühes ja samas veresoones veri võib üheaegselt liikuda kahes suunas. Näiteks, rase naine - see veri, mis läheb lootesse, on hoopis teise koosseisuga, kui see, mis läheb mujale. Kui on vaja lootesse suunata palju kaltsiumi loote luude formeerumiseks, siis see kaltsium korjatakse igalt poolt üle keha kokku, et emakasse suunata. Ja kui mingi kaltsiumiaatom peab kuskil selleks veres liikuma muu voolu suhtes vastassuunas, siis sedapidi ta ka teeb, sõltumata meie arstide "jahumisest", kellede ülesandeks viimased 10 aastat on vaid MAKSIMAALNE ravimite väljakirjutamine.

to vererõhk 04. aprill 2013, kl 13.53
seleta totule ka,mis selle rõhu siis nii kõrgeks ajab?ma ei saanud aru.minuga asi selline,et paar aastat tagasi diagnoositi isheemiatõbi,arterid olid küllaltki ahenenud,niipalju,et paigaldati veresoonde võrgud(stendid).omateada vererõhk polnudki eriti kõrge(150/95)ja kirjutati vererõhuravimid.aasta tagasi avastasin,et vererõhk on alla 120/90.rääkisin arstile,et vererõhk on langenud,ka siis,kui tablette ei võta,et miks ma pean veel edasi seda mürki närima.arst sogas midagi kontsentratsioonist veres,päris aru ei saanudki,miks ta seal olema peab.ahjaa,kaalus võtsin kõvasti alla,ise arvan,et sellest normaalseks see rõhk läkski.aga mida arvad sina?

Vererõhk 04. aprill 2013, kl 14.09
to vererõhk
04. aprill 2013, kl 13.53
Vererõhu ajabki kõrgeks süsihappegaasi puudumine veres.
Ilma süsihappegaasita veresooned TÕMBUVAD KOKKU. Kui Te, näiteks, hingate veerand tundi AINULT läbi lahtise suu, siis see kutsub organismis esile veresoonte ahenemise ligi 25%. Kuna aga rakud annavad siis kohe edasi impulssi, et HAPNIKKU ei jätku, saamine muutus väiksemaks, siis organismi ÜRITAMINE suunata rakkudesse rohkem verd tõstabki rõhku. Kui uut verd peale suruda ja vana veri eest ära EI LIIGU, mis siis peaks juhtuma?

kylaline 04. aprill 2013, kl 14.10
Kas kõrgest vererõhust võivad tekkida sellist tüüpi tasakaaluhäired, mis annavad tunda justkui inimene oleks merehaige ja kestavad hommikust õhtuni (õnnestub muidu täiesti sirgelt kõndida, aga pidevalt tekib kukkumise ja õõtsumise tunne)? Kui viimati sai vererõhku mõõdetud, siis ülemine näitaja oli ~ 150 ja trenni tehes enesetunne kehvemaks ei läinud (pigem natuke paremaks).
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!