Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kas mul on põskkoopapõletik?

Punnpõsk 05. detsember 2013, kl 17.55
Mul on juba kaks nädalat imelikud sümptomid - näos on surumise tunne, põsed ja otsaesine oleks nagu paksud ja näolihaseid liigutades tuimad, valutavad kõik hambad korraga, aga samas mitte ükski pole eraldi valus, kusjuures alumised hambad valutavad vahel ka. Palavikku pole ja mis eriti huvitav - nohu ka pole. Viimati oli vist oktoobris kui nädalakese tatistasin. Võiks arvata, et ju siis on tatt koobastes kinni ja üldse ei saa välja, aga mul on nina lahti, st hingan täitsa vabalt. Kurgus oleks nagu mingi klombitunne aegajalt, aga köha ega midagi pole, välja rögistada ka midagi ei õnnestu.

Täna käisin siis arsti juures, arst vajutas suht pehmelt põskedele, otsaette ja kaelale lümfidele, et ega valus ei ole. No ei olnud sellise patsutamise peale muidugi midagi valus. Lümfid pidid ka normaalsed olema, kurk vist natuke punane, aga ei midagi hullu. Ma lootsin, et saadetakse ehk röntgenisse, aga tutkit, soovitati võtta hoopis Sinupreti. Sain ka mingi antibiootikumi retsepti, aga selle kohta ütles, et võtke ainult siis kui hullemaks läheb, kui ninast hakkab kollast tatti tulema vms.

Ma tõesti ei tahaks neid AB-sid jälle võtma hakata, sest hiljuti oli põiepõletik ja uroloog kirjutas n-ö lõplikult bakterite minemalöömiseks 50 tabletise nõrga AB-kuuri, iga päev üks võtta. See saab nüüd kohe läbi, aga mul on organism juba niigi ära retsitud, sest enne seda, suvel, tõmmati hammas välja ja seejärel kirjutati mingid nii kanged AB-d, et mul hakkas lausa alumine korrus streikima. Ausalt, ise ka ei usu, et nii kaua järjest viltu võib vedada! Kujutan ette, et kui ma nüüd veel antibiotse sööma pean, siis võin kolida mingisse steriilsesse torusse elama nagu Michael Jackson, sest keha ise enam ühestki bakterist ega viirusest jagu ei saa.

Kirjutage mulle siia, palun, hüva nõu, kuidas end jälle terveks aidata. Kuna ma röntgenis ei käinud, siis ei saagi nüüd täpselt teada, kas on põskkoopapõletik või ei. Kas kellelgi on kogemusi, mis veel võib sellist veidrat surumise tunnet ja valu näos põhjustada? See Sinupret näikse olevat mingi taimedest kokkupressitud tabletid, kas sellel on mingit tuntavat mõju ka?

hh 05. detsember 2013, kl 18.03
Loe põiepõletiku AB kohta info läbi, kas seal om märge, et hävitab ka põskkoopa bakterid. Kui on, siis raudselt pole see põskkoopa põletik.

Aga võib olla ka kolmiknärvipõletik. Need on sama tunnused.Lööb valu hammastesse, põeke, pähe ninna.

johanna 05. detsember 2013, kl 18.35
ilmselt on sul immuunsus langenud ja ei soovita tõesti võtta antibiootikume, eriti nii pikalt, see tegigi sinu immuunsusele karuteene,,,osta apteegist allergiatablette ja võta neid mõned päevad, ilmselt on põskkoobastes lihtsalt turse, see alandab turset,survetunne tekib tursest, ei tarvitse põletikku olla .. soovitan hoopiski citrosepti teha üks kuur, samuti üldtugevdav vitamiinikuur ja D ja C vitamiini peaks võtma terve talve, Zn oleks ka omal kohal

Liisi linnast 05. detsember 2013, kl 18.42
to: Johanna
Allergiast peaks ju nohu olema, aga nohu tal ju pole.
Aga kuna piinlen samuti kolmiknärvipõletiku käes ja sümpomid on, et valu(mitte karjuv) lööb põske, ninakoopastesse, valu pähe, hammastesse

Samas kas ninakoopaid on kontrollid, äkki on ninavahesein viltu, võib ka olla liiga kitsad ninakäigud.

... 05. detsember 2013, kl 18.48
Sinupret on jah looduslik. Aga proovi 2ra , Ei usu, et Sul hullemaks l2heb. Endal hetkel p6skkoopa- ja otsmikup6letik. Ravin AB-ga, sellele k6igele eelnes jube nohu, peavalu ja ebamugavustunne kummardamisel.
avatar isemaag 05. detsember 2013, kl 18.58
ehh te kõik narkarid, proovige kaamelipiima, seejärel kumõssi, ma küll ei tea milline apotheka seda müüb, kuid kui kusagil euroühiskonnas müüakse, siis ikka kõva hinnaga ja sertiffitseerituna. Hästi töödeldud ja kvaliteetne. Küll ta mõjub! Kellele nii, kellele naa.

to: isemaag 05. detsember 2013, kl 19.11
Täitsa turakas, juba ilmselt türklasega või araablasega abielus, täitsa ennast segi sellest kaamelipiimast joonud.

hee 05. detsember 2013, kl 19.51
Ega ta pole lihtsalt sooda, ta on ju kuulus debiil:

http://www.upload.ee/image/3183418/vahur_taru.png

punanina 05. detsember 2013, kl 19.52
pildi oleks võinud närvide rahustuseks teha. miks arstile pinda ei käinud?
lõpetad ab kuuri, uut ab ravi on lollus ruudus teha. organismil on oksendamiseni antibiootikumidest, sisemine kaitse ja ravi ei toimi. immuunsuse nõrkus lööb närvidesse.
kõik hambad valutavad, palavikku ei ole, pea ei lõhu, tatine ei ole - kolmiknärv?
põletik ei anna üldse rahu, tundide-päevadega läheb hulluks.
närvivalu närib ühtlase tempoga ja järjekindlalt, vahepeal annab järele, et hiljem mõnuga tagasi tulla.
ps ravisoovitust ei oska anda - põletik ei talu soojendust, ent närvivalu vajab sooja.

kajja 05. detsember 2013, kl 20.22
Kui ikka "tatti" ei ole, siis oled midagi kolmiknärvist kuulnud.
Jube haigus, ise piinlen juba aastaid ja lõppu ei näe tulevat.

punnpõsk 05. detsember 2013, kl 20.33
Noneh, oleks on paha poiss. Ju ma siis ei ole piisavalt pindakäiv tüüp...
Aga google on tõbise inimese parim sõber, jäin hh jutu peale kohe mõtlema.
Minu antibiootikumi toimeanine on trimetoprim. Infolehel pole põskoobaste kohta muhvigi, kõrvalnähtudena ähvardavad mingi keele ja kõrisõlme paistetuse ning hingamisteede ahenemisega. Aga googeldamise peale tuli välja, et koos ühe teise AB-ga - sulfametoksasool - kasutatakse seda trimetoprimi tõesti põskkoopapõletiku raviks.
Üksinda vist siiski mitte. Ja nüüd hakkasin kahtlustama - kas tõesti on võimalik, et see AB tapab mul ninakoobastes ka vajalikud bakterid ära ja tekitab seeläbi mingit ärritust või paistetust? Soprasin mööda internetti, aga sellise kõrvalnähu üle ei paista inimesed kaebavat. Pealegi, ma võtan seda nüüd juba siin 47 päeva, miks siis alles kaks nädalat tagasi selline reaktsioon välja kargas?
Ma küsisin muideks arsti käest täna, kas AB ei või sellist häda teha, ei pakkunud ta küll, et võiks. Oeh. Igatahes mul on veel 3 tabletti võtta, eks siis paistab, kas läheb see veider häda mööda.
Kolmiknärvipõletik vist ikka ei ole, sest see peaks minu teada olema ühel pool, aga mul pressivad ikka mõlemad näopooled. Mu emal oli kunagi ja tema jutu järgi pidi valu olema sööstudena ja nii õudne, et roni mööda seina üles.
Ninavahesein mul muideks ongi viltu, aga ega viltune vahesein iseenesest ju ei valuta. Mul on see eluaeg olnud ja pole siiani mingit häda teinud.
Lähen probiootilist jogurtit sööma...

w. 05. detsember 2013, kl 21.27
Minul oli just põskkoopapõletik ja tunnused on sarnased. Ka palavikku ei olnud ja nohu oli vähene, aga vastik surumistunne näos ja kerge nõrkus. Mina sain tänu Ab-dele abi. (Mul ka ei tehtud röntgenit, vaid vaadati niisama ninna-kurku-kõrva). Aga sa ei kirjuta, mis arsti juures sa käisid. Kui tavalise perearsti juures, siis soovitaks ikka kõrva- nina- kurguarsti juures ka ära käia.
Ja esimest korda kuulen, et ab-sid võetakse nii, et kui halvem hakkab, siis võtke. Ikka kuurina peaks võtma. Aga mis mina ka tean.

mhmm 05. detsember 2013, kl 23.30
kolmiknärvipõletik võib olla mõlemal pool ka, põskkoopapõletik ei anna alumiste hammaste alla valu.

johanna 06. detsember 2013, kl 07.51
lisaks seda, et allergia rohi mitte ei ole ainult allergia puhul vajalik, vaid ta alandab igasugust turset, näiteks ka tavalise nohu ja kurgupõletiku korral on hea võtta allergiaravimit, set ta alandab igasugut turset...survetunne põskkoobastes on TIHTI just tursest,,,turset aga põhjustab mingi krooniline protsess samuti

Mul olid 06. detsember 2013, kl 14.23
sümptomid samad (nägu valutas, hommikuti klimp kurgus) ja leiti põsekoopast tsüst. MRT?-s tuli välja, et opereerimiseks sindrinahk liiga väike. Arst kirjutas Flixonase spreid (tavamüügis on ka, aga retseptiga saab soodukaga). Kasutan siis seda sügisest kevadeni peaaegu igal hommikul ja vähemalt näovalu võtab ära.

just põdenud 06. detsember 2013, kl 15.23
palavikku polnud, st nädal tagasi oli ja arst saatis just nohu ja kinnise nina tõttu röntgenisse.Tuligi välja, et põletik sees, ei osanud seda üldse kahtlustdagi. Mingit rusumise tunnet ega hambavalu küll polnud. Nina oli küll kinni ja nohu seda ikka oli, nuusates lõi kõrva kinni,valusaks. Ja mis veel oli, näiteks poes valgus oli silmadele kuidagi valus, ebameeldiv tunne.Pea muidu lõi küll kuidagi paksuks otsa, st enesetunne oli ikka kehva küll. Ja kui sa nii pikalt oled AB söönud, peaks see nagu igalepoole mõjuma ega need nüüd nii erinevad ka pole. Minul lõi muideks AB palaviku üles, oli kõrvaltoimena kirjas ka.

mõlemaid põdenud. 06. detsember 2013, kl 16.08
Mina soovitan teha 2 lihtsat katset. Kummarda ja kui tunned, et kulmude kohal on valus ning midagi justkui liiguks, siis tuleks kahtlustada põskkoobast. Kolmiknärvipõletik võib olla nii ühe- kui ka mõlemapoolne ning ka ilma jubedate ning teravate valudeta ning see, et valutavad kõik hambad, võib viidata just kolmikule. Võta nt jämedam nõel või peenem sukavarras ning tõmba sellega õrnalt üle põskede - kui nahal on valus, siis tuleks kahtlustada kolmiknärvi. Need mõlemad arsti poolt tehtud võtted :)

hm 07. detsember 2013, kl 00.34
Kõigepealt proovi kuuma muna, soolakotte ja sinist lampi põskkoobstel.
Kolmiknärvipõletik kiirgab üles, alla ja näole(jube valu). Tartus on massöör, kes suudab sellest jagu saada(mul ravis välja),arstid peavad seda pea ravimatuks. Toivo Kuusk(googelda)või kirjuta.
Nüüd ravib ta mul väga ägedat närvipõletikku õlavöötmest ja roietevahelistest lihastest.

med.alalt Norrast 07. detsember 2013, kl 09.58
Mine nüüd oma soojendamisega soolaga!!!?? Tänapäeva meditsiin enam ei soovita. Neid soojendusprotseduure tehti tuhandeid aastaid tagasi, kui muud ei osatud ega tuntud.

Meresoolaga tuleb hoopis nina-ja põskkoopaid loputada iga päev,olemata sellest, kas on põletik või ei. Loputamine toob igasuse "rämpsu" välja.

Kolmiknärvipõletik on ka tänapäeval täitsa välja ravitav nii rohtudega kui ka opiga.'

Massage on nii naa, paha ta muidugi ei tee, aga ainult massagega küll põskoopaid ja kolmiknärvi välja ei ravi.

w. 07. detsember 2013, kl 16.58
Viimasele - palun õpetage täpsemalt, kuidas see meresoolaga loputamine käib!

to:W 07. detsember 2013, kl 22.50
Soomes on müügil ekstra nenähuuhtelukannu, maksab ainult 10 euri. Ma arvan, et seda on müügil ka Eestis Yliopistonapteekis.

http://www.yliopistonverkkoapteekki.fi/NENAeHUUHTELUKANNU-SARVIKUONO

to: w 07. detsember 2013, kl 22.58
Neid ninapesukanne valmistab Eestis ka Tall. Keraamika Tehas.
Ma ise olen selle nina loputamisega soola veega iga päev oma kroonilisest põskkoopapõletikest priiks saanud.

Toksi google: ninapesukann ja loe edasi.

w. 10. detsember 2013, kl 14.51
Suured tänud, proovin kindlasti! :)))

minu kogemus 10. detsember 2013, kl 18.46
kroonilisest põskkoopapõletikust ja bronhiidist lahtisaamisel on olnud ginko biloba lehepuru auru hingamine kuu aja jooksul kaks korda päevas
meil seda ikka siin-seal liigub. olevat küll ära keelatud sisse tuua sest muidu ei osta keegi ülikalleid tablette aga kel Venemaal tuttavaid need toovad

argomaal55@gmail.com 19. oktoober 2019, kl 12.44
Hei, on surve tunne hammastes suulaes ninaluus, isegi otsmikus oli.. Kui aga alustasin sellega et lähen näo ja lõualuukuke juurde et peetunud tarkuse hammas eemaldada siis kõik muutus.. Ülemised eemaldatud ja surve silmadest peast kadunud, alumised on vaja eemaldada veel siis saab surve ninast ja suulaest ka ära, lisaks tinnitus ka.. Vbla viga tarkusehammastes.. Enne muidugi käisin kõik arstid läbi.. Kõik muu oli korras siis veel jäi mõelda see viimane hambakukk ja nii oligi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!