Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kes on saanud elektrišoki ravi sel puhul

üks ärevik 05. märts 2008, kl 15.48
Siin hiljuti anti üks link depressioonist, ärevusest ja paanikahoogudest, kus VÄIDETAKSE, ET SAAB NEID HAIGUSI VÄGA HÕLPSASTI RAVIDA ELEKTRI-KRAMP-RAVIGA? (LABASELT - ELEKTRIšOKK)
Kellel on õnnestunud saada seda üliefektiivset ravi, kirjeldage, kuidas toimis?

daahh 05. märts 2008, kl 16.49
nii palju, kui ma selle kohta lugenud olen, oleks see tõepoolest viimaseks võimaluseks. ta võib töötada, võib ka mitte, kuid "kõrvalmõjudena" võib tekkida päris suur amneesia ja üleüldse mäluprobleemid ja igast muid jamasid ka. kui inimene on resistentne ravimitele ning enesetapuohus, siis oleks see mõeldav. aga ma pole kuulnud, et seda ärevuse vastu tehakse.

uhh 05. märts 2008, kl 17.11
vau, ja kohe üliefektiivne?
Sa uuri miks see raviviis nii kõrvale on jäänud. Vanasti said pea kõik sirakaid, ei küsitud ka kas nõus oled.

kh 05. märts 2008, kl 18.53
Tehakse ka tänapäeval, aga inimene uinutatakse enne. Väga efektiivne sellise depressiooni puhul, mis ei allu AD-ravile. Umbes nagu elektrišokk paneb elustamise ajal südame jälle õiges rütmis lööma, siis võib aju dopamiini jms. ainevahetust korrastada. Ei ole kuulnud, et seda ärevushäire korral kasutatakse. Elektrišokk on enamasti õudusfilmide teema, kuid tegelikult efektiivne raviviis, mida küll ainult raskematel juhtudel kasutatakse.

uhh 05. märts 2008, kl 19.14
Miks siis ravimeid eelistatakse kui elaktrishokk on efektiivne? Kas tõesti ravimifirmade nuumamiseks söödetakse ADsid?

kh 05. märts 2008, kl 20.41
Eks meditsiin uueneb pidevalt, näiteks kaanid on ka väga efektiivsed mitme haiguse raviks, kuid palju neid kaasaegne meditsiin kasutab? Keskajal aga pandi kaane pidevalt. Milleks teha kõigile elektrišokkravi, kui ka tablettide võtmisega saab asja korda. Ka näiteks sapikivide korral on operatsioon viimane võimalus, sama lugu elektrišokiga depressiooni puhul.

teemaalgataja 06. märts 2008, kl 00.30
Selle lingi pani üles 03.03. keegi depressiivik "daahh", kirjutas veel juurde teemaks: HEA SAIT DEPRESSIOONI KOHTA!, ega see minu väljamõeldis pole!!!!!!!
Lihtsalt küsisingi irooniliselt, et kas keegi siis on abi saanud sellest ELEKTRIKRAMPRAVIST, muud midagi, aga näha, et keegi pole seda lugenudki...............

Kogu see jutt sellel saidil oli nagu IDIOOTIKUTELE, mitte DEPRESSIIVIKUTELE!

teemaalgatajale 06. märts 2008, kl 02.10
Teemaalgataja, pisut elektrišokiravi eriti tugevate krampidega ei teeks sulle paha. Oled ilmselt asjade üle sügavalt järele mõelnud. Mis sa siis topid siia tervisemuresse oma lolle küsimusi üles, kui pead vastajaid idiootideks. Siin kõik arvasid, et järjekordne depressiivik soovib abi ja andsid siis delikaatselt nõu, aga, näed, mõttetu tegevus. Skiso oled!

daahh 06. märts 2008, kl 08.05
olen siiamaani arvamusel, et täitsa hea sait on :) www.depnet.ee
rahune natuke... sa pole lihtsalt abi saanud millestki, sellepärast oled irooniline...

? 06. märts 2008, kl 10.59
See on ammu teada, et ravimitele allumatu depressiooni puhul ravimeetodites ka EKR. Minu küsimus on sama, mis teemaalgatajal -kas Eestis on reaalselt inimest, kel elektrokonvulsiooni just nimelt depressiooni puhul rakendatud ja millised tulemused?

Lili 06. märts 2008, kl 12.17
Minu sõbrannale tehti seda, lootis ka, et aitab väga hästi, aga kahjuks ei olnud tulemusi, seevastu oli tõesti peale seda päris tihti mälulünkade esinemist ja muid probleeme.

N 06. märts 2008, kl 17.14
Seda kasutatase tänapäeval küll, aga õnneks pole see nii brutaalne kui filmides näidatakse. Filmides on alati patsient ärkvel ja röögib valudest kummirõngas hammaste vahel, tänapäeval tehakse seda aga anesteesiaga, ehk siis patsient "pannakse magama" ja ta ei mäleta peale ärkamist protseduuri tegemisest midagi. Üldjuhul on see tõesti kõige-kõge-kõige viimane raviviis, ausalt öeldes ei teagi, kas Eestis seda praktiseeritakse. Selle peen nimi on a´la elektroneuro teraapia vms.

? 06. märts 2008, kl 18.50
Seda tehaksegi üldnarkoosis aga küsimus jääb, paljudele ikkagi Eestis tehtud ja kas oli abi?
Muidu kujuneb väga õpiku näiteks, kirjas, et on abi aga kas on abi?

to teemaalgatajale 06. märts 2008, kl 18.59
No kuule, kumb nüüd meist siis skiso on? Küsisin jah, konkreetselt - kes on sellest abi saanud, kui selliseid üldse on? Mis siin imelikku on, pealegi pole ma kedagi sõimanud, LINK on idiootlik, mitte "keegi"! Oletan, et oledki seesama "daahh", see siin alalõpmata deprekaga hädas ja pakkus lugeda nn.HEAD!!! LINKI.

postitajale 02.10 06. märts 2008, kl 19.21
.........no sa oled ikka imelik inimene, olid vist öises unerohuvines, et ei saanud aru, mida teemaalgataja kirjutas!
Ta ei sõimanud ju kedagi idioodiks, lugesin ka seda daahhi poolt heaks kiidetud linki - on naeruväärne küll, ja daahh, sa oled ilmselt ise kibestunud depressiivne vanamoor, kes pidevalt arvutis passib :)

tante 06. märts 2008, kl 20.34
Olen näinud omal ajal (92.a.)haiglas patsiente,kellele seda tehtud oli .... ja nad ei näinud sugugi head välja (pehmelt öeldes).
Kui see ravivõte ikka tõeliselt efektiivne oleks,eks teda ikka kasutataks ka siis rohkem.

daahh 06. märts 2008, kl 23.00
"Oletan, et oledki seesama "daahh", see siin alalõpmata deprekaga hädas ja pakkus lugeda nn.HEAD!!! LINKI."
--- ei ole, mina olen kirjutanud ikka ainult enda nime all.

"Ta ei sõimanud ju kedagi idioodiks, lugesin ka seda daahhi poolt heaks kiidetud linki - on naeruväärne küll, ja daahh, sa oled ilmselt ise kibestunud depressiivne vanamoor, kes pidevalt arvutis passib :)"
igaühe oma hinnata, kas ta hindab linki heaks või halvaks. ma ei tea miks minu personaalküsimus siia puutuma hakkas, aga olen tõepoolest depressiivne ja tihti tunnen ennast tänu sellele kibestunult ka, kuigi püüan üle olla. arvutis passin ka pidevalt ja varsti olen vist vanamoor kah juba :)

!!! 17. mai 2017, kl 11.31
Noh, neile, kes ikka veel peavoolu ja suurt äri usuvad (suuremat kui te üldse arvatagi võite)

https://www.cchrint.org/2017/05/12/10-facts-about-electroshock/

Koukisid 9 a vana teema üles 18. mai 2017, kl 04.06
Ja milleks see ingliskeelne link hea oli?
Vägisi seda ei tehta ka.

"Elektrokonvulsioonravi (EKR) on tõhus ravimeetod mitmete psüühikahäirete
ravis nagu nt raske depressioon, bipolaarsed meeleoluhäired ja
teatud kindla sümptomaatikaga skisofreenia. Paljudele haigetele on see
tõhusaim, kiireim ja ohutuim viis nimetatud psüühikahäirete ravis. EKR
koosneb mitmest, sageli 6–12st raviprotseduurist." Leitud guuglist.
avatar Agne Tamm 18. mai 2017, kl 08.36
Õudne, milleks, ei poolda! Inimene peab ise järgi mõtlema, mis ta teinud on ja võib-olla pole midagi teinud!?

Tõsiselt 19. aprill 2020, kl 14.11
hiljem olete voodihaige ja eluaegne klient ! arstid tehku endale elektrit 480 Volti ajupoolkerade vahele

tõsi või ! 19. aprill 2020, kl 14.15
Tõsiselt
arstid tehku endale elektrit 480 Volti ajupoolkerade vahele hiljem on konkreetne depresioon kõik kes on teinud elavad vanematega ja ei saa normaalsele töölegi hommikuti magavad kaua jne elekter ajusse -on see naljaasi varem tehti sama aga lobotoomia vaadake uurige inglise keelsetel lehtedel ja film on olema psychiatry truth about kahetunnine ja palju muudki human rights about psychiatry jne jne

tee endale 19. aprill 2020, kl 14.47
tee endale 480 Volti peaaju vahele - vaataks kuidas sa terve elu ohmmikuti ülesse ärkaksid
https://www.youtube.com/watch?v=NFcxCKXA7FI&fbclid=IwAR39H93yMPtZCFcRe52JhmWHn9SpNQU5EWRDbD8icvfcXnspLYW5LTDVlB4 0.17 kuni lõpuni vaata on hea või ! jääksid eluaaegseks kliendiks ! Idioote on palju, usu jaa et teeb paremaks algul loe põhjalikumalt artikleid ja uuri nii mis vähe ja siis kirjuta ! Debiil

EKR-veteran 21. aprill 2020, kl 09.15
Mina soovitan küll seda ravi, kui antikad ja teraapia ei aita. Minul võttis see ära suitsiidmõtted, millega hädas olin. Protseduur valutu, natuke tuikusin pärast, aga alati läksin omal jalal tagasi osakonda. Jama on see, et tuleb korrata seda asja. Ja nii ma elasin paar aastat, aga siis ei aidanud enam, ei tea, miks. Tolerants? Ei tea. Aga alguses oli efektiivne ja mina ei tajunud mingeid kõrvaltoimeid.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!