Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Tarkusehamba eemaldamine

Miina 21. juuli 2008, kl 19.59
Mul eemaldatakse varsti alumine tarkuse hammas. Hammas pole veel üldse välja tulnud, aga kuna alahammastel on vähe ruumi, soovitas hambaarst alumised tarkusehambad välja tõmmata. On kellelgi kogemusi, et kui jube see on? Kas või kaua haiguslehel olite? Kui paiste nägu läks ja kaua paistetus kestis?

minul 21. juuli 2008, kl 20.10
...oli ikka tarkusehammas olemas, nii ei oska ütelda, kui hammast veel pole välja tulnud. Uuri ikka mitmelt hambaarstilt. Olen ka mitmeid arste kohanud, kes nii erinevat juttu räägivad. Kus linnas elad?

Miina 21. juuli 2008, kl 20.17
Tallinnas elan. Hambaarst ütles, et oleneb väga inimesest ja andis mulle lehe näo- ja lõualuukirurgia kohta. Lehel on kirjas, et turse alaneb 4-7 päeva jooksul. Samas ütles arst, et see leht kehtib kõikide suu operatsioonide kohta ja et tarkusehamba eemaldamine pole neist kõige raskem.. Seepärast tahakski teada, et kaua inimestel umbes läinud on ja kui suur see turse on umbes olnud.. et kas kolmandal päeval näiteks võiks juba kodust välja minna või on asi ikka täitsa tõsine

Miina 21. juuli 2008, kl 20.20
Samal lehel oli kirjas ka verevalumite kohta, aga arst ütles, et minu operatsiooni puhul neid ei teki. Samas lugesin ma ühest varasemast postitusest, et kellelegi tekkisid tarkusehamba eemaldamisest verevalmuid..

barbs 21. juuli 2008, kl 20.52
mul võeti mõni kuu tagasi alumine tarkusehammas välja. mul oli hambast ainult ots väljas (st suurem osa igeme sees). ise lootsin, et hammas pole lõikunud, aga tegelt oli küll (st lõualuu sees juba kinni). ühesõnaga... see, et hammas on igeme sees, ei tähenda, et see poleks lõikunud.

see oli suhteliselt ebameeldiv protseduur. op tehakse valuvaigistiga, aga see protseduur ise on ebameeldiv (nagu puurimine ikka).
mina haiguslehte ei võtnudki. olin 1 päev peale seda kodus. nägu oli natuke paistes. välja midagi erilist ei paistnud, aga suu ei käinud lahti :) (st süüa ei saa mitu päeva eriti).

verevalumitest: sõltub arstist ja inimesest. pigem on see erand. osadel võib tõesti pool nägu mina siniseks ja ka paiste. aga pigem nii ei juhtu.

ainus valuvaigisti, mida võtta tohib peale oppi, on paracetamol (seda osta endale). valuvaigistit läheb ikka vaja. mul oli selline tuim ja piinav valu.
u nädal peale oppi võeti niidid välja ja pmst lakkas ka valu.

m 21. juuli 2008, kl 21.06
loe ja imesta.mul tõmmati naksti välja ,piisas ühest süstist.mõned päevad oli tunda.tavaline arst tõmbas ei mingeid kirurge.ilmselt mul vedas;))))

to eelmisele 21. juuli 2008, kl 22.35
suur vahe on tavalise tarkusehamba väljatõmbamisel või operatsioonil kui hammas pole välja tulnud ja on lõualuu sees kinni.
ülemine tarkusehammas tõmmati mul ka hambaarsti juures välja 5 minutiga, eelnevalt tehti tuimestav süst, samal õhtul sõin, mingeid valuvaigisteid polnud vaja.
kuid alumise tarkusehamba jaoks, millel ainult ots paistab, kirjutati samamoodi saatekiri lõualuukirurgile; pole veel jõudnud sinna aega kinni panna.

lucky 22. juuli 2008, kl 00.54
heh mina lasin tarkusehambad parandada...nad mul täitsa olemas

issand jumal küll!! 22. juuli 2008, kl 06.41
mis imelikud mured tänapäeval! Mul on kunagi kõik tagumised hambad eemaldatud (üldse on mul välja tõmmatud üle 10 hamba); tehti süst ja tõmmati. Ja siis läksin kohe sama koridori peal olevasse oma töötuppa tagasi ja töötasin edasi. Loomulikult oli pärast tuimestuse kadumist ikka valus ja oli tarvis mõni valuvaigisti sisse võtta, aga kes see hamba pärast haiguslehte andis??

Möödas 22. juuli 2008, kl 08.00
Minul tõmmati alumine tarkushammas välja. Arst tõmbas pool tundi, kuna hammas läks katki. Valu tõmbamise ajal ei tundnud, kuid täpselt 2 nädalat (nii ütles ka arst) valutas lõualuu - sõin valvuvaigisteid.

to issand jumal küll 23. juuli 2008, kl 23.09
no kui sul lihtsalt tõmmati, siis pole tõesti viga. nt mul lõigati ige katki ja siis retsiti(purustas juurt) ja tõmmati... suud ei saanud lahti 3-4 päeva, sõin vaid vedelat ning naerda oli valus, kuna põsk oli paistes. Lõpuks pidin veel nädala pärast minema niite välja tõmbama. Lõug valutas õnneks ülivähe.

barbs 27. juuli 2008, kl 19.49
haha... issand jumal jah. minul vältas tarkusehamba operatsioon 1,5 tundi. päris väsitav on suud nii kaua lahti hoida.
ühesõnaga..oleneb, kas hammas on lõikunud või mitte ja kas hammas on igemest väljas või mitte.

Iinu 09. november 2019, kl 17.06
Lebo ju! Ärge hädaldage nii palju!

Blue magic 11. november 2019, kl 01.36
Mul tõmmatud 2 tarkuse hammast välja.Ühega läks 10
minutit teisega 1 tund ja ei saadudki kätte ehk juur jäi sisse.
1 kuu hiljem käisin teistkorda tõmbamas.Jõle närvis olin,kuid seekord läks ainult 5 minutit ja valmis.
Eks närveerimist ole palju kuid tagant järgi mõeldes pole seal hullu midagi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!