Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
meniski rebend?

N45 06. september 2009, kl 19.56
Kas on kellelgi hiljaaegu olnud ja kust ja kuidas abi saite? Saan aru, et riigimeditsiin on võimetu- perearst vaatab klaasistunud pilguga, ortopeedile 4 kuud järjekord, erakorralise meditsiini osakonnas Mustamäel oli 28 inimest enne mind ja vastu võeti 3 inimest tunnis- seega 8 tundi elavat järjekorda. Käia aga ei saa, põlv teatud nurga all nii valus, justkui käiks liigesest välja. Ise ka ei tahaks amputeerima hakata:) Kuidas teiste sama hädaga inimeste kogemused?

Opilkäinu 06. september 2009, kl 20.24
eelmisel aastal läks põlv 8-ndat korda välja. läksin erakorralisse mustamäel, seal juhtus valves olema dr. madis rahu. laupäev oli, määras mulle esmaspäevaks opi. suurepärane arst. aga jah, mul lihtsalt vedas.

ta võtab eras ka vastu, soovitan väga minna, oleksin kindlasti ka ise seda teinud, aga ei teadnud temast siis veel midagi. http://www.ortopeediaarstid.ee/?structure=001005&content=72

noh 06. september 2009, kl 21.20
mina käin selle rebenenud meniskuga juba 4a, elastiksidemeta ei saagi enam. kirurg ütles , et põlvemeniski rebend ja saatis Mustamäele ortopeedile ja ütles , et opereerida vaja. ortopeed vaatas põlve ja ütles, et midagi pole häda ja saatis mu minema. enam kusagile ei pöördunudki ja neelan valuvaogisteid ja side põlvel:(

Lea 07. september 2009, kl 11.28
to noh
Mul sama probleem põlvega. Palun kirjuta täpselt millist/firma sidet kasutad.

Kiira 07. september 2009, kl 12.31
Mul ka meniski rebend juba aastaid. Talvel libedaga põlvele kukkumise tagajärjel sain. Valusat ja paistetavat põlve käisin aastate jooksul erinevatele arstidele näitamas, aga peale elektriravi kirjutamise keegi midagi muud ette ei võtnud. Eelmisel aastal lõi tugeva põletiku ülesse nii et valu tõttu üldse käia ei saanud. Polikliiniku kirurg ei teinud midagi, ütles, et ealised iseäärasused, artroos, söögu sellerit. Ootasin siis dr. Madis Rahu juured selle 4-kuulise järjekorra ilusasti ära ja tema ssaatis artroskoopiale, kus sain emakordselt teada, et põlve menisk on katki. Aga selle pika aja peale, mis katkise põlvega ringi olin liikunud, oli teine nii ära kulunud, et hõõrus juba luu vastu luud ja tekitas põletikku, meniskit samuti kulumise tõttu parandada enam ei saanud. Nüüd ongi veel põlve parandamise ainus moodus endoproteesimine :(

link 07. september 2009, kl 13.24
http://www.ortopeediaarstid.ee/?structure=001005&content=72

to Lea 07. september 2009, kl 15.24
k[si apteegist Selecti varrukside,on suurused S, M , L, S sobib minule, terve aasta saab l'bi. torukujuline, t]mbad lihtsalt [le p]lve.

ja 07. september 2009, kl 15.36
veel, maksab 99kr. torujas Selecti elastikside, tõesti mugav kasutada

:- 07. september 2009, kl 15.49
meniski rebendit opitakse,ega rebend ei kasva kinni aga põrutust saab leevendada rõhksidemega,missugune konkreetsele inimesele sobib,saab katsetus meetodil selgeks

A 11. september 2009, kl 13.09
Karellis head ortopeedid

Spice 11. september 2009, kl 14.28
Head arsti tuleb tunda. Mõni on tõesti mitte just kõige toredam. Kui on huvi, võin aidata.

ally 11. september 2009, kl 19.15
tunneks kükk huvi:) kohe väga on vaja

sainabi 12. september 2009, kl 18.08
Mina käisin Mihkel Mardna juures, töötab samas kliinikus, kus Madis Rahugi-Ortopeediaarstid. Maksad 300.- ja saad abi. Mitte iial ma ei lähe ega alusta oma probleeme perearstilt. Kuna mul juba aastaid on muresid, siis tean kuhu pöörduda. Alati küll kahjuks tasulised, aga vähemalt ei jäeta ukse taha, ega saadeta koju.

Spice 14. september 2009, kl 09.32
Kirjutada võib mu mailile. Ja aitan hea meelega, sest saan.

jajah 14. september 2009, kl 15.11
kas nüüd läheb käima arstide vahendamise teenus?

Spice 15. september 2009, kl 10.21
To jajah:
Ei lähe. Kui ma saan aidata siis ma aitan, ja ei taha selle eest midagi. MIks sa oled nii õel? Kas sul on järsku mingi seedehäire, et nii sapine kommentaar tuli? Kas Eestis on keelatud inimesi aidata, kui ma saan seda teha? Sina võib olla oled nõmedik ja omakasu peal väljas, mina õnneks või kahjuks selline ei oska olla. Ma näen inimeste kannatusi igapäev küll ja rohkemgi veel, oksendamiseni, ja kui inimesel kusagilt valutab ja ma saan aidata, nii, et inimene saaks inimväärikat elu elada, siis ei võta see minult tükki küljest, et kokku viia arst ja abivajaja. On veel, mida sa sooviksid öelda? Sa ei pea siia kirjutama ja oma mürki pritsima, mine arene kusagil. Tra, kui vihaseks ajavad ikka eestlased...nagu kahju oleks, kui keegi abi saab.

hommik 15. september 2009, kl 10.53
Kui menisk on rebenenud või päris katki ei siis aita muud kui op. Käisin ka katkise meniskiga vast pea neli aastat ja kandsin sidet.Perearsti juutes ka selle hädaga sada korda, lõpuks saatis traumatoloogi juurde ja see paari päeva pärast opile.Side ei aita midagi mida aeg edasi seda hullemaks.Peale oppi korras ainult kükitada hästi ei saa.

sainabi 15. september 2009, kl 11.47
katksie meniskiga ei tohi nii lõdvalt ringi liikuda. Kindlasti arstile. Ise sain suurepärast abi Mihkel Mardna juurest. Keegi soovitas veel ka Madis Rahu-nad mõlemad Ortopeediaarstides Magdaleena polik. I korrusel.

õnnelik 16. september 2009, kl 10.52
Mul õnnestus dr. Madis Rahu juurde number saada 09.DETSEMBER aga ikkagi sel aastal.

Leidsin lahenduse. 23. oktoober 2009, kl 18.18
Suurepärane arst on Dr. Tein Tartus. Kannatasin aastaid valude käest, ilma valuvaigistiteta ei saanudki olla. kuid peale viite aastat jõudsin sinna. Tema ütles mulle lihtsalt katsumise abil, et on vaja operatsiooni ning pani aja kirja. tema ise viis selle protseduuri läbi ka.

H. 25. oktoober 2009, kl 17.25
Mul on 3 aastat järjest nüüd igal aastal olnud põlvedega operatsioonid olnud.(kahel korral meniski murd mõlemal põlvel, ja ühekorra onvõetud mingi n.ö rasvapall välja) Kaks korda tehti Viljandis , nüüd viimasel korral see oli 21. oktoobril lasin teha ka Dr. Teinil Tartus(Medexi erakliinikus).
Oli ka koguaeg et põlved teevad valu jne. Nüüd siis Tein tegi viimase operatsiooni.Oli taas meniski murd. Ja kohe alguses on juba tunne, et asi on kõvasti parem kui enne. Niiet Soovitan soojalt Dr. Teini , sest on näha ,et inimene teab mida ta teeb;)

D. 10. märts 2019, kl 02.12
Ma ise sõitsin krossimootorrattaga ja tõstsin nokka, kuid läks üle ja kukkusin parema põlve peale. Põlv hakkas valutama ja tuli vesi vahele. Järgmine päev läksin emosse ja seal võeti see vesi sealt põlvest välja. Siis mõtlesin et läks õnneks,et ei juhtund väga hullu midagi. Aastad hiljem kui kaitseväkke läksin, ja käisin siis lasketiirus harjutusi tegemas, kus pidime püsti asendist põlvele võtma. Kui põlv hakkas maha jõudma käis põlves raginad ja läks liigesest välja. See oli päris valus. Tõusin püsti ja ajasin jala sirgeks siis läks põlv paika tagasi. Siis järgmine läksin laatsa (kaitseväe meditsiini keskusesse) seal rääkisin oma mure ära ja sealt saadeti MRTsse. Siis sain teada et meniski tagasarve rebend ja ACL rebend. Operatsiooni aja sain kaks kuud hiljem. Opi tegin tartus. Dr Pääsuke oli arst. Pidin valuvaigisteid sööma sisse endale pärast ja see ei olnud hea tunne.

ilmselt 10. märts 2019, kl 15.21
Ilmselgelt kukkusid ka pea peale. Ega sa muidu arva, et rebenenud meniskiga teemaalgataja 10 aastat sinu vastust ootab. Aga võib-olla oli pauk nii tugev, et sa ei jaga enam kuupäevadestki midagi. No aga foorumites kribada tahavad sellised põrutada saanud ju hirmsasti.
Mis seal ikka - kaastunne!

To ilmselt 07. oktoober 2019, kl 19.21
Aga sinu väike aju seda ei mõtle, et võibolla on siin ka teisi lugejaid ja seda lausa 10a hiljem.. Vastikud inimesed siin niimoodi kohe halvasti vaja öelda.. Miks küll Eesti inimesed nii õelad peavad olema.

LÄHED ISTUD EMOS JA KÜLL PILDI TEEVAD 16. oktoober 2019, kl 08.33
N45 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas on kellelgi hiljaaegu olnud ja kust ja kuidas
> abi saite? Saan aru, et riigimeditsiin on võimet
> u- perearst vaatab klaasistunud pilguga, ortopeed
> ile 4 kuud järjekord, erakorralise meditsiini osak
> onnas Mustamäel oli 28 inimest enne mind ja vastu
> võeti 3 inimest tunnis- seega 8 tundi elavat järj
> ekorda. Käia aga ei saa, põlv teatud nurga all nii
> valus, justkui käiks liigesest välja. Ise ka ei t
> ahaks amputeerima hakata:) Kuidas teiste sama häda
> ga inimeste kogemused?
ÕHTUKS OLED IKKA KODUS JA HAIGUSELEHT KA KAASAS,,
EI TOHI MEIST ÜKSKI HAIGE ----ALLA ANDA ,,
KUI ON RAHA KAITSEVÄELE ---ON KA RAHA PAKKE HAIGETELE
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!